Gwiazda mediów społecznościowych z Konfederacji poszukuje pracowników. Płaca zwala z nóg

Sławomir Mentzen poszukuje ludzi do pracy w swojej kancelarii. Fot. Twitter/Sławomir Mentzen
Sławomir Mentzen poszukuje ludzi do pracy w swojej kancelarii. Fot. Twitter/Sławomir Mentzen
Kancelaria Mentzen poszukuje pracowników do obsługi klientów. Firma działacza Konfederacji, Sławomira Mentzena, zamierza płacić zatrudnionym od 3 tys. do 3,5 tys. złotych. Wymaga przy tym "gotowości do pracy ponad miarę".

Kontrowersyjna treść ogłoszenia jednego z głównych ekonomistów związanych z Konfederacją obiegła internet. "Wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne, analityczne myślenie, skrupulatność, wysokie poczucie odpowiedzialności, bardzo dobra organizacja pracy własnej oraz umiejętność pracy pod presją czasu, gotowość do pracy ponad normę" - to warunki, jakie ma spełniać potencjalny asystent w Kancelarii Mentzen, zajmującej się interpretacją przepisów podatkowych. 

Godna praca, godna płaca u Mentzena 

Ponadto sprawny kontakt z klientem, nadzór nad obiegiem dokumentów i korespondencji, obsługę spotkań, dbałość o porządek i estetykę biura oraz zapewnienie sprawnej i profesjonalnej komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej - czytamy w ogłoszeniu. Płaca? To tylko przedział między 3-3,5 tys. złotych brutto. 

 

Ponad 3 tys. złotych brutto to ok. 2363 zł netto, czyli dokładnie tyle, ile wynosi płaca minimalna w Polsce. Portal satyryczny "AszDziennik" przypomina o wypowiedziach wiceprezesa partii KORWIN, który tak mówił o ludziach, korzystających z zasiłków społecznych. 

- Jeżeli ktoś nie zarabia, żyje z cudzych pieniędzy, jak choćby z zasiłków, wtedy możemy mówić o braku godności. Natomiast żadna uczciwa praca nie hańbi, bez względu na poziom wynagrodzenia. Jeżeli nastolatek zarabia 5 zł za godzinę koszenia trawy, to jest to godne wynagrodzenie - twierdził Mentzen w rozmowie z Pulshr. 

- Każdy, kto na siebie zarabia, kto jest w stanie się sam utrzymać, zarabia godnie - dodawał ekonomista.  

Kim jest Mentzen? 

Mentzen był kandydatem Konfederacji Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy w wyborach do europarlamentu w 2019 roku, ale nie uzyskał mandatu. Kilka miesięcy później startował do Sejmu z okręgu kujawsko-pomorskiego - bez powodzenia. Mentzen zdobył ponad 16 tys. głosów i nie dostał się do parlamentu. Polityk jest aktywny w mediach społecznościowych, jego filmiki skierowane są przede wszystkim do młodszych wyborców. Organizuje spotkania w różnych miejscach Polski, na których zaprasza na darmowe piwo. To absolwent studiów z ekonomii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, na którym obronił doktorat. 

GW

Lubię to! Skomentuj105 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka