Posłowie będą mieszkać w luksusach. Prywatny basen to niejedyne udogodnienie

Kancelaria Sejmu szykuje się do budowy nowego hotelu dla posłów. Źródło: commons.wikimedia.org
Kancelaria Sejmu szykuje się do budowy nowego hotelu dla posłów. Źródło: commons.wikimedia.org
Jak podaje "Fakt" kancelaria Sejmu szykuje się do budowy nowego hotelu dla posłów. Ma on posiadać 460 pokoi, basen, kaplicę oraz restaurację. We wrześniu ma zostać powołana komisja, która wyłoni projekt. Przewiduje się, że prace przygotowawcze pochłoną 1 mln zł, a koszt całej inwestycji to blisko 300 mln zł.

Gazeta przypomina, że obecny budynek powstał pod koniec XX wieku, a parlamentarzyści skarżą się na małe metraże, nieszczelne okna i brak aneksów kuchennych.

Posłowie będą mieszkać w luksusach 

"Wkrótce mają ruszyć prace nad budową nowego lokum dla posłów; w projekcie budżetu kancelarii Sejmu na przyszły rok zaplanowano 1 mln złotych na prace koncepcyjne - ma zostać wybrany projekt hotelu. Koszt inwestycji to niemal 300 mln zł" - czytamy w czwartkowym wydaniu "Faktu".

"To będą dwupokojowe studia z częścią sypialną i biurową" - powiedziała gazecie szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska. Jak dodała, w budynku zaplanowano także parking podziemny na 250 aut. "Fakt" podaje, że w nowym budynku parlamentarzyści mają być zakwaterowani najwcześniej w 2028 r.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka