Jedną dzielnicę Warszawy omijaj szerokim łukiem. W sobotę będzie nieprzejezdna

W sobotę wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu drogowym w pobliżu PGE Narodowego. Źródło: commons.wikimedia.org
W sobotę wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu drogowym w pobliżu PGE Narodowego. Źródło: commons.wikimedia.org
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie poinformował, że w sobotę, 30 lipca, wprowadzone zostanie ograniczenie wjazdu na Saską Kępę. Spowodowane jest to koncertem Stinga na PGE Narodowym. Na koncert najwygodniej będzie dojechać i wrócić komunikacją miejską – dodaje ZTM.

Najszybciej na stadion będzie można dostać się pociągami metra oraz Szybkiej Kolei Miejskiej. Natomiast linia M2 będzie przyjeżdżała na stacje z częstotliwością co sześć minut.

Sting na Narodowym.Zamknięte ulice na Saskiej Kępie 

Otwarcie bram na koncert nastąpi o godz. 17.30. O tej samej godzinie ograniczony zostanie wjazd na Saską Kępę. Do godz. 21 wyłączony z ruchu będzie obszar ograniczony ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i Bora-Komorowskiego. Ograniczenia nie będą dotyczyć pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów ZTM, taksówek oraz jednośladów.

"Od godz. 17.30 do zakończenia koncertu, w przypadku braku możliwości przejazdu ulicami Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą, autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do przystanku Dw. Wschodni. Ulicą Targową będzie kursowała także linia 135, a autobusy linii 146 i 147 pojadą al. Zieleniecką" - przekazał ZTM.

Sting na Saskiej Kępie. Możliwe zamknięcie mostu Poniatowskiego 

Po zakończeniu koncertu, około godziny 23. w przypadku, gdy duża grupa uczestników będzie chciała przejść do centrum pieszo, policja może zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.

W przypadku wyłączenia tej przeprawy z ruchu na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy komunikacji publicznej. Tramwaje linii 7, 9, 22 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasę na pl. Starynkiewicza. Po stronie Pragi składy linii 9, 22 i 24 zostaną skierowane al. Zieleniecką, Targową, Ratuszową, Jagiellońską do pętli Ratuszowa-Zoo. Wagony linii 7 po prawej stronie Wisły będą kursowały z pętli Kawęczyńska-Bazylika przez al. Zieleniecką i al. Waszyngtona do ronda Wiatraczna. Tramwaje linii 25 pojadą natomiast mostem Gdańskim. Jadąc z placu Narutowicza składy skręcą z Grójeckiej w Towarową i dalej ulicami Okopową, Słomińskiego, mostem Gdańskim, Starzyńskiego, Jagiellońską, Ratuszową, Targową, 11 Listopada przez Bródno dojadą na Annopol.

Sting zagra koncert. Uruchomienie dodatkowych autobusów  

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-9 na trasie: pl. Zawiszy, Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Al. Ujazdowskie, Trasa Łazienkowska, most Łazienkowski, Wał Miedzeszyński, Zwycięzców, Saska, al.Waszyngtona, Wiatraczna.

Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim. Autobusy linii 146 i 147 w obu kierunkach ominą zamkniętą ulicę Sokolą.

Po zakończeniu koncertu na trasę wyjadą również dodatkowe autobusy linii 509. Z ronda Waszyngtona będzie można nimi pojechać w kierunku Winnicy i Gocławia. Więcej będzie też tramwajów. Z al. Zielenieckiej linia 3 pojedzie na Annopol, a na zmienionej trasie Gocławek– Ratuszowa- Zoo pasażerów przewiozą tramwaje linii 9.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka