Pelosi na Tajwanie. „Wyspa nie zamierza się poddawać”

Prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen podziękowała w środę przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi za jej wsparcie. Fot. PAP/EPA/TAIWAN PRESIDENTIAL PALACE HANDOUT
Prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen podziękowała w środę przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi za jej wsparcie. Fot. PAP/EPA/TAIWAN PRESIDENTIAL PALACE HANDOUT
Prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen podziękowała w środę przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi za jej wsparcie i oświadczyła, że Tajwan nie będzie rezygnować w obliczu zwiększonych zagrożeń wojskowych - poinformowała agencja Reutera.

"Tajwan niezawodnym partnerem USA"

Prezydent Tsai powiedziała spiker Pelosi, że jest ona jedną z najbardziej oddanych przyjaciół Tajwanu i podziękowała jej za niezachwiane wsparcie na arenie międzynarodowej i jednocześnie podkreśliła, że Tajwan jest niezawodnym partnerem Stanów Zjednoczonych i będzie nadal współpracować z USA, aby wzmocnić współpracę w zakresie bezpieczeństwa, rozwoju gospodarczego i łańcuchów dostaw.

Polecamy:

Kulisy wizyty Nancy Pelosi na Tajwanie. Amerykanie popełnili wielki błąd

Ile będzie kosztował cukier i chleb? Minister rolnictwa odpowiada

Pelosi: Wyrażamy uznanie dla Tajwanu

Przewodnicząca amerykańskiej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi wystąpiła w środę w tajwańskim parlamencie, w którego czasie określiła społeczeństwo Tajwanu jako jedno jednym z najbardziej wolnych na świecie - poinformowała agencja Reutera.

– Wyrażamy uznanie dla Tajwanu za to, że jest jednym z najbardziej wolnych społeczeństw na świecie – oświadczyła Pelosi w tajwańskim parlamencie.

Amerykańska polityk w czasie swojego wystąpienia stwierdziła również, że nowe amerykańskie prawo mające na celu wzmocnienie amerykańskiego przemysłu produkującego mikroprocesory, tak aby mógł on konkurować z Chinami, „stwarza większe możliwości dla amerykańsko-tajwańskiej współpracy gospodarczej”.

Pelosi rozpoczęła swoją wizytę na wyspie we wtorek wieczorem, wywołując ostrą reakcję Chin, które uważają Tajwan za część swojego terytorium. Po przybyciu amerykańskiej polityk na wyspę chińska armia ogłosiła wielodniowe manewry w regionie. Chińskie władze poinformowały w środę o wstrzymaniu importu z Tajwanu kilku artykułów rolniczych, a ministerstwo handlu zawiesiło eksport naturalnego piasku na Tajwan.

KW

Czytaj dalej:

Córka aktorki, która wystąpiła w polskim serialu wytoczyła walkę ukraińskim piosenkom

Pelosi na Tajwanie. Chińska armia ogłasza niepokojące informacje

Problemy krajów Trójmorza. Nadchodzi kryzys motoryzacyjny

Nancy Pelosi na Tajwanie. "Trwa gra o wiarygodność amerykańską w Azji"

Rosjanie uwięzili amerykańską koszykarkę. O co chodzi w sprawie Brittney Griner?

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka