W kraju krasnodarskim znajdującym się przy okupowanym przez Rosję Krymie doszło do zderzenia wyrzutni rakiet Iskander z ciężarówką Kamaz. (fot. Flickr)
W kraju krasnodarskim znajdującym się przy okupowanym przez Rosję Krymie doszło do zderzenia wyrzutni rakiet Iskander z ciężarówką Kamaz. (fot. Flickr)

Rosyjska wyrzutnia rakiet zderzyła się z ciężarówką. Są ranni

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Radio Swoboda poinformowało w piątek, że na południu Rosji, w kraju krasnodarskim doszło do zderzenia wyrzutni rakiet Iskander z przewożącą wodę ciężarówką Kamaz. Są ranni. Pociski typu Iskander są używane przez rosyjską armię do przeprowadzania ataków na Ukrainę.

Wyrzutnia Iskanderów zderzyła się z ciężarówką

Po wypadku w kraju krasnodarskim z udziałem wyrzutni Iskander i ciężarówki Kamaz, o którym poinformowało Radio Swoboda, do szpitala przewieziono osoby, które prowadziły pojazdy. Nie wiadomo w jakim są stanie.

Do zdarzenia doszło w regionie, który znajduje się przy okupowanym przez Rosję Krymie.

Pociski Iskander-M

Rakiety balistyczne krótkiego zasięgu Iskander-M używane są przez rosyjską armię do prowadzenia ataków na Ukrainę. Pociski te wyposażone są w wabiki utrudniające ich zestrzelenie poprzez zakłócanie działań obrony przeciwrakietowej.

Wabiki te mają około 30 centymetrów długości, a kształtem przypominają rzutkę do darta. Wypuszczane są z pocisku po wykryciu przez jego sensory, że rakieta została namierzona przez obronę przeciwrakietową.

Urządzenia te posiadają dużo elektroniki, której zadaniem jest wysyłanie sygnału radiowego, który ma zakłócać pracę systemów obrony przeciwnika. 

Rakiety Iskander-M wystrzeliwane są z ruchomych wyrzutni. Mają one zasięg ponad 320 kilometrów.

Ukraina – sytuacja na froncie

Rosjanie w dalszym ciągu skupiają swoje największe wysiłki na przejęciu pełnej kontroli nad obwodem ługańskim i donieckim. Stara się też utrzymać okupowane tereny Chersonia, części Charkowa, Zaporoża oraz obwodu mikołajowskiego. Ciężkie walki toczą się w pobliżu Awdijiwki, Pawliwki oraz na północny i południowy zachód od Doniecka.

Rosyjska armia w dalszym ciągu prowadzi ostrzały artyleryjskie, rakietowe i lotnicze na terenie Charkowa, obszarów przygranicznych obwodu sumskiego i czernichowskiego oraz kontrolowanej przez Ukrainę części obwodu donieckiego.

Z kolei ukraińskie siły przeprowadziły skuteczne ataki na rosyjskie składy i obiekty wojskowe w Melitopolu, Berysławiu i Kyryliwce.


RB

Przeczytaj też:

Katastrofa ekologiczna na Odrze. Nowe, bulwersujące informacje

Ekspert bije na alarm: Susza i ścieki to coraz bardziej niebezpieczna kombinacja

Kierowco, sprawdź, czy musisz zapłacić za radio w samochodzie. Grozi ci wysoka kara

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka