Samolot nad Polską miał problemy techniczne. Lądował awaryjnie w Warszawie

Samolot Enter Air. Fot. commons.wikimedia.org
Samolot Enter Air. Fot. commons.wikimedia.org
Jak przekazała Interii Agnieszka Michajłow, rzecznik prasowy Portu lotniczego Gdańsk, samolot lini Enter Air lecący na Wyspy Kanaryjskie zawrócił kilka minut po starcie i lądował awaryjnie w Warszawie na Okęciu. Problem zgłosiła załoga tuż po starcie, na szczęście nie było bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia pasażerów.

Jak wynika z zapisów lotu w serwisie Flightradar24, samolot w poniedziałkowy wieczór bezpiecznie wylądował na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina. Wcześniej przez dłuższy czas krążyła nad Pomorzem. 

Problemy techniczne samolotu nad Polską 

Maszyna lini Enter Air, która leciała na Wyspy Kanaryjskie, wystartowała z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku około godz. 18. Ze względu na zgłoszoną usterkę maszyna została zawrócona i miała ponownie wylądować w Gdańsku.

– Samolot krążył nad lotniskiem, ponieważ konieczne było wypalenie paliwa – powiedziała Interii Agnieszka Michajłow, rzeczniczka prasowa Portu Lotniczego Gdańsk.  

Okazało się, że lądowanie awaryjne w Gdańsku nie było możliwe z powodu groźnej burzy, która przeszła nad Trójmiastem. Samolot musiał zatem lecieć i lądować w Warszawie. Michajłow dodała również, że nie było bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia pasażerów. 

MP

Czytaj dalej: Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka