Rosjanie aresztowali DJ-a. Za piosenkę o ukraińskim pułku Azow

Na Krymie aresztowano DJ-a za puszczenie piosenki ukraińskiego rapera, opowiadającej m. in. o pułku Azow. (fot. Twitter/NEXTA)
Na Krymie aresztowano DJ-a za puszczenie piosenki ukraińskiego rapera, opowiadającej m. in. o pułku Azow. (fot. Twitter/NEXTA)
Portal "Ukraińska Prawda" poinformował, że rosyjski sąd na okupowanym Krymie aresztował DJ-a na 10 dni, ponieważ zagrał piosenkę „Dyke pole” („Dzikie pole”) ukraińskiego rapera YARMAK w kawiarni w miejscowości Szczolkine, znajdującej się we wschodniej części Półwyspu Krymskiego.

DJ aresztowany za piosenkę o Ukraińcach

Mężczyzna został oskarżony o „demonstrowanie nazistowskich symboli” pułku azowskiego na projektorze w kawiarni.

DJ został aresztowany na 10 dni. Powiedział, że utwór został zamówiony przez gościa i nie miał pojęcia o treści teledysku. Rosyjscy propagandyści opublikowali już wideo z zeznaniami DJ-a i człowieka, który zamówił piosenkę.

Piosenka „Dyke pole” („Dzikie pole”) opowiada o wojnie, Pułku Azowskim i rosyjskiej agresji. Zawiera ona słowa: „Jeszcze raz horda wychodzi z bagien, ale wróg nie wie, co go czeka na naszej ziemi, czeka tylko śmierć” lub „A pułk Azowski pokaże swoją potęgę!”.


RB

Zobacz: 

Nowa obietnica Morawieckiego w związku z katastrofą na Odrze

Marszałek z PO mówiła o rtęci poza skalą. Teraz się tłumaczy: "nie mówiłam o przyczynie"

Scholz broni rosyjskich turystów. Bo nie wszyscy popierają Putina

Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka