Premier Finlandii tłumaczy się z ekscesów na imprezie. "Robiłam całkiem legalne rzeczy"

Premier Finlandii Sanna Marin podczas konferencji prasowej odniosła się do nagrań, które pokazują jak imprezuje ze znajomymi. Źródło: flickr.com
Premier Finlandii Sanna Marin podczas konferencji prasowej odniosła się do nagrań, które pokazują jak imprezuje ze znajomymi. Źródło: flickr.com
Premier Finlandii Sanna Marin podczas konferencji prasowej odniosła się do nagrań, które pokazują jak imprezuje ze znajomymi. Powiedziała, że nie ma "nic do ukrycia ani schowania". Uderzyła też w osobę, która dopuściła się przecieku.

Premier Finlandii żałuje, że upubliczniono filmy

Według Marin filmiki są prywatne i zostały nakręcone w prywatnej rezydencji kilka tygodni temu. W czwartek rano powiedziała mediom, że była świadoma, że jest filmowana, ale myślała, że nagrania pozostaną prywatne.

- Ufałam, że skoro nagrania są prywatne i opublikowane na prywatnym wydarzeniu, to nie zostaną upublicznione - powiedziała Marin. - Czuję się źle, że tak się stało - dodała.

Jak podają fińskie media, na nagraniu, które wyciekło na Instagram Stories, widać Marin tańczącą żywiołowo z kilkoma przyjaciółmi, a w tle słychać osoby krzyczące coś o kokainie.

Sanna Marin: Nie brałam narkotyków

Fiński poseł Mikko Kärnä wezwał premier Finlandii do poddania się testowi na obecność narkotyków i publicznego ujawnienia wyników. "Naród ma prawo oczekiwać tego również od swojego premiera" - napisał na Twitterze.

Na konferencji prasowej w czwartek rano Marin zaprzeczyła, że zażywała narkotyki i powiedziała, że nie ma "nic do ukrycia ani schowania".  - Osobiście nie brałam narkotyków, ani nie spożywałam niczego innego niż alkohol. Tańczyłam, śpiewałam i imprezowałam - całkowicie legalne rzeczy. I nigdy nie byłam w sytuacji, w której widziałam lub wiedziałam o innych [używających narkotyków] - powiedziała.

- Chcę pokazać, że na tych stanowiskach są zwykli ludzie ze zwykłym życiem. Mam życie rodzinne, mam życie zawodowe i mam wolny czas, który mogę spędzić z przyjaciółmi. Całkiem podobnie jak wiele osób w moim wieku - dodała.

Premier Finlandii lubi imprezować

Klipy wywołały mieszaną reakcję w sieci. Wiele osób krytykowało Marin za to, co ich zdaniem jest nieodpowiedzialnym zachowaniem polityk, podczas gdy inni uważają, że ten incydent przyniesie wzrost popularności 36-letniej premier.

O imprezowaniu Marin było głośno także wcześniej. W grudniu ubiegłego roku premier spędziła noc w klubie w Helsinkach, zostawiając swój służbowy telefon w domu. W rezultacie nie została poinformowana o tym, że mogła być potencjalnie zakażona Covid-19 i dalej bawiła się wieczorem.

ja

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj87 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka