Sanna Marin bawi się ze swoimi przyjaciółmi na prywatnej imprezie. Źródło: Twitter
Sanna Marin bawi się ze swoimi przyjaciółmi na prywatnej imprezie. Źródło: Twitter

Premier Finlandii bawiła się na imprezie. Wyciekło nagranie. Internauci oburzeni

Redakcja Redakcja Świat Obserwuj temat Obserwuj notkę 90
W sieci pojawiło się nagranie, jak premier Finlandii Sanna Marin bawi się ze swoimi przyjaciółmi na prywatnej imprezie. Internauci są oburzeni zachowaniem kobiety, twierdzą, że nie powinna tak się bawić, gdy kraj jest w kryzysie.

Sanna Marin bawiła się dobrze na imprezie 

Do sieci wyciekło nagranie premier Finlandii Sanna Marin, która świetnie bawi się na imprezie. Na wideo słychać głosy prawdopodobniej jej przyjaciół, którzy krzyczą coś o kokainie. 

Na nagraniu widać, że nie brakowało alkoholu. Wideo zostało udostępnione w mediach społecznościowych w środę. Jeden z posłów koalicji rządowej chce, aby Marin została poddana badaniom na obecność środków odurzających. 36-latka zdążyła się już odnieść do zaistniałej sytuacji.

– Źle się stało, że te nagrania stały się publiczne. Spędziłam wieczór z przyjaciółmi. Imprezowali, tańczyli i śpiewali. Nie spożywałam narkotyków, ani niczego poza alkoholem. Robiłam całkowicie legalne rzeczy. Nie widziałam, by inni zażywali narkotyki – tłumaczy Sanna Marin, cytowana przez fińskie media. 

W Finlandii wielkie oburzenie zachowaniem premier 

Nagranie nie spodobało się przede wszystkim obywatelom Finlandii, którzy zarzucają Sannie Marin nieodpowiedzialne zachowanie w dobie kryzysu. 

"Ten film przedstawia premier Finlandii Sannę Marin (brunetka ubrana w białe spodnie i czarny top) na prywatnej imprezie. Finlandia cierpi z powodu rekordowo wysokich cen energii elektrycznej, braku opieki zdrowotnej i specjalistów od opieki nad osobami starszymi i tak właśnie nasza liderka spędza swój czas!” – stwierdził jeden z użytkowników Twittera. 

Podobnego zdania jest  gospodarz programu sportowego Aleksi Valavuori.

"To jest premier Finlandii Sanna Marin. Niektórzy mówią, że jest fajna… Może wśród innych nastolatków. Ale to nieodpowiedzialny lider dla kraju w kryzysie" – zauważył dziennikarz.

"Jest zdecydowanie najbardziej niekompetentną premier, jaką kiedykolwiek mieliśmy. Nic nie wie. Proszę zabrać skórzaną kurtkę i zrezygnować. Dziękuję" – dodał. 

Sanna Marin najmłodszą premier w historii

Premier Finlandii Sanna Marin jest najmłodszym szefem rządu w historii tego skandynawskiego kraju. Dodatkowo jest najmłodszą wśród obecnie urzędujących premierów na świecie.

Sanna Marin swoją karierę polityczną zaczynała jako przedstawicielka młodzieżówki partyjnej w Socjaldemokratycznej Partii Finlandii. Pierwszy raz do parlamentu dostała się w 2015 roku, w 2019 roku z powodzeniem otrzymała poselską reelekcję.

MP

Czytaj dalej: 


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj90 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka