Rosyjski ostrzał rakietowy Charkowa. Są zabici i ranni

Rosyjskie ataki rakietowe na Charków. Źródło: PAP/EPA
Rosyjskie ataki rakietowe na Charków. Źródło: PAP/EPA
Władze obwodowe i służby ratunkowe poinformowały, że co najmniej cztery osoby zginęły, a 21 odniosło obrażenia w wyniku rosyjskich ataków rakietowych na Charków i Krasnohrad w obwodzie charkowskim ostatniej nocy i w czwartek nad ranem.

Rosjanie uderzyli w internat, gdzie były dzieci 

Dwie osoby zginęły, a 18 odniosło obrażenia w wyniku rosyjskich ataków rakietowych na Charków w czwartek nad ranem – przekazał szef władz obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow na Telegramie. Jak podkreślił, dwoje spośród rannych w ataku na internat w tym mieście to dzieci.

Pierwsza rakieta trafiła o godz. 4.32 (3.32 w Polsce), a potem co najmniej cztery kolejne – podał mer Charkowa Ihor Terechow na Telegramie. Doszło do dużego pożaru, zapaliło się też kilkanaście samochodów.


Rosjanie nasilają ataki 

W nocy ze środy na czwartek zaatakowano także miasto Krasnohrad. Według wstępnych danych dwie osoby zginęły, a trzy odniosły obrażenia – podały służby ratunkowe obwodu.

Czwartkowy ostrzał w Charkowie był już kolejnym atakiem na internat w tym mieście. W środę wieczorem zaatakowany został internat dla osób niedosłyszących, w wyniku czego siedem osób zginęło, a 17 odniosło obrażenia, w tym 11-letnie dziecko.

Krasnohrad to 20-tysięczne rejonowe (powiatowe) miasto w zachodniej części Charkowszczyzny, przy granicy z obwodem połtawskim. Dotychczas rosyjskie wojska nie dokonywały tam ataków na cele cywilne.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka