Będzie kolejny HiT. Drugi podręcznik ma być alternatywą dla Roszkowskiego

Nowy podręcznik HiT będzie jedyną oficjalnie dostępną alternatywą wobec podręcznika prof. Wojciecha Roszkowskiego. fot. Najuan, CC BY-SA 4.0/Salon24.pl
Nowy podręcznik HiT będzie jedyną oficjalnie dostępną alternatywą wobec podręcznika prof. Wojciecha Roszkowskiego. fot. Najuan, CC BY-SA 4.0/Salon24.pl
Opracowany przez Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne drugi podręcznik do historii i teraźniejszości zdobył komplet pozytywnych recenzji - donosi Onet. A to oznacza, że już niebawem zostanie dopuszczony do użytku.

Kolejny HiT. Podręcznik już zaopiniowany

Jak ustalił nieoficjalnie Onet, drugi podręcznik do historii i teraźniejszości, opracowany przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, uzyskał komplet pozytywnych recenzji - to znaczy, że pod kątem zawartości merytorycznej nie można się do niczego przyczepić. Gdy tylko na stronie MEiN pojawi się stosowna informacja, drugi podręcznik HiT zostanie dopuszczony do użytku.

Historia i teraźniejszość to nowy przedmiot szkolny, który będzie obowiązkowy dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych. Od 1 września 2022 r. jest wprowadzany w klasie I liceum ogólnokształcącego, technikum i branżowej szkoły I stopnia w miejsce wiedzy o społeczeństwie nauczanej w zakresie podstawowym, będzie obejmował zagadnienia z zakresu wiedzy o społeczeństwie oraz zagadnienia z historii najnowszej od 1945 r. do 2015 r.

Podręcznik do HiT prof. Roszkowskiego pt. "Historia i teraźniejszość. 1945-1979" został dopuszczony do użytku szkolnego 1 lipca. WSiP, który czeka na decyzje, przedstawił podręcznik "Historia i teraźniejszość. Podręczniki. Liceum i technikum. Część 1.". Autorami podręcznika są Izabella Modzelewska-Rysak, Leszek Rysak, Karol Wilczyński i Adama Cisek. Podręcznik Oświatowca ma zaś tytuł "Historia i teraźniejszość. Podręcznik dla szkoły branżowej I stopnia". Napisali go Joanna Niszcz i Stanisław Zając.

Drugi HiT alternatywą dla Roszkowskiego

Nowy podręcznik HiT będzie jedyną oficjalnie dostępną alternatywą wobec podręcznika prof. Wojciecha Roszkowskiego. Onet zwraca uwagę, że jeżeli jednak nie zostanie zatwierdzony, to może wejść na rynek jako pomoc naukowa.

Sam podręcznik ma być zachowawczy i pozbawiony spornych kwestii, tak jak u Roszkowskiego. Dziennikarze Onetu, którzy zapoznali się z treścią książki zwracają uwagę, że największą wadą podręcznika jest pominięcie kultury, która niemal w ogóle nie występuje w książce.

SW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo