Jerzy Owsiak odpowiada Kaczyńskiemu. Źródło: commons.wikimedia.org, PAP
Jerzy Owsiak odpowiada Kaczyńskiemu. Źródło: commons.wikimedia.org, PAP

Owsiak nie gryzł się w język, zaczął mówić o Kaczyńskim. “Namawia Pan do łamania prawa"

Redakcja Redakcja WOŚP Obserwuj temat Obserwuj notkę 81
Jakiś czas temu Jarosław Kaczyński mówił na spotkaniu w Nowym Targu i Nowego Sącza o tym, jak ogrzewać domy. – Trzeba w tej chwili palić wszystkim, no poza oczywiście oponami i tym podobnymi rzeczami – przekonywał. Na te słowa zareagował Jerzy Owsiak, który zapowiedział, że za te słowa napisze list do Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Kaczyński mówi, jak ogrzewać domy

Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Nowego Targu i Nowego Sącza poradził Polakom, aby w tej chwili palili wszystkim, poza oponami.

– Trzeba w tej chwili palić wszystkim, no poza oczywiście oponami i tym podobnymi rzeczami, (...) bo po prostu Polska musi być ogrzana – oświadczył prezes PiS. 

Nawiązał także do przepisów antysmogowych oraz możliwości palenia drewnem. – Tu jest pewna tradycja palenia, zresztą w wielu miejscach jest jeszcze taka tradycja palenia drewnem, to spokojnie można w ten sposób palić – zaznaczał Kaczyński.

Ta wypowiedź odbiła się w mediach szerokim echem. Wielu ekspertów uważało ten pomysł za karygodny. 

Owsiak: piszę list do ONZ

Na te słowa postanowił zareagować również Jerzy Owsiak. Przypomnijmy, że prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest także Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

"Wyrażam swój ogromny sprzeciw wobec tego, co Pan publicznie powiedział: aby palić byle czym, tylko nie oponami. Publicznie namawia Pan do odrzucenia wszelkich standardów ekologii i zdrowego rozsądku, do łamania prawa, dokonywania przestępstw, które mogą zagrażać naszemu – Polaków – zdrowiu i życiu" – możemy przeczytać na Facebooku Owsiaka. 

Jerzy Owsiak uważa słowa Jarosława Kaczyńskiego za "karygodne". Z tego też powodu zamierza wobec lidera PiS podjąć dalsze kroki. 

"(...)Napiszę list do Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dla mnie jest to działalność mega nieodpowiedzialna. Jestem wstrząśnięty i chciałbym, jeśli tylko można, zdrowo żyć w zdrowym świecie" – oznajmił Jerzy Owsiak. 

MP

Czytaj dalej: 


Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo