Ukraińscy żołnierze odśpiewali hymn Ukrainy. Źródło: Twitter/@Militarylandnet
Ukraińscy żołnierze odśpiewali hymn Ukrainy. Źródło: Twitter/@Militarylandnet

Niesamowite sceny w Charkowie. Żołnierze odśpiewali hymn państwowy

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 27
Ukraińscy żołnierze przed rozpoczęciem kontrofensywy zebrali się, aby odśpiewać hymn narodowy. Ukraińska akcja jest na zaawansowanym etapie - w sobotę media informują, że Siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły miasto Kupiańsk i szykują się do oblężenia Rosjan zgrupowanych w Izium.

Na nagraniu z Charkowa widać, jak duża grupa żołnierzy zebrała się na placu, aby odśpiewać hymn narodowy Ukrainy tuż przed rozpoczęciem ofensywy. Zebrane na miejscu Siły Zbrojne Ukrainy mają ze sobą flagę, umieszczoną w centrum oddziału.  

Ukraińcy wyzwolili Kupiańsk 

Ukraińska Prawda, powołując się na Facebook lokalnej urzędniczki opublikowała w sobotę rano fotografię ukraińskich żołnierzy z niebiesko-żółtą flagą państwową przed budynkiem administracji miejskiej w Kupiańsku w obwodzie charkowskim. Informacje o odbiciu miasteczka pojawiły się także w sieciach społecznościowych.

Pozytywne wieści ogłaszają m.in. deputowani, blogerzy i korespondenci wojenni. Oficjalnego potwierdzenia ze strony sztabu generalnego na razie nie ma. 


W ostatnich dniach siły ukraińskie prowadzą skuteczne kontrnatarcie w obwodzie charkowskim i zdołały już – według informacji władz – wedrzeć się na pozycje przeciwnika na 50 km.

W piątek analitycy wojskowi prognozowali, że przy utrzymaniu tempa natarcia, Kupiańsk może zostać wyzwolony w najbliższych dniach.

MP

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka