Lider PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Andrzej Lange
Lider PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Andrzej Lange

Prezes PiS chce metropolii warszawskiej. I Korpusu Ochrony Wyborów

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 59
Trzeba zrobić metropolię warszawską, dlatego że Warszawa i okalające ją miejscowości coraz bardziej są jednością - powiedział we wtorek w Pruszkowie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że powinny być zachowane lokalne samorządy i stołeczne dzielnice.

Podczas spotkania z mieszkańcami Pruszkowa do prezesa PiS skierowano pytanie, co sądzi o utworzeniu w przyszłości metropolii warszawskiej. Na wstępie odpowiedzi Kaczyński zastrzegł, że przedstawia „swój czysto indywidualny pogląd, bo nie ma poglądu partii”.

Polecamy:

Prezes PiS: Próbuje nam się narzucać antykulturę. My tego nie chcemy

Borys Budka przedstawił plan KO ws. reparacji. Żądania nie tylko wobec Niemiec

Kaczyński: Trzeba zrobić metropolię warszawską

– Mój pogląd jest taki, że to (metropolię warszawską) trzeba zrobić (...), po prostu dlatego, że my coraz bardziej jesteśmy jednością – powiedział Kaczyński wskazując na związek Warszawy i okalających ją miejscowości.

Prezes PiS wskazywał, że Warszawa ma blisko 2 mln mieszkańców, a podwarszawskie miejscowości w sumie 1,3 mln mieszkańców. Jak mówił Kaczyński, niektóre miejscowości w ogóle stykają się ze stolicą np. Ząbki albo jest „pewna, minimalna przerwa” jak w przypadku Pruszkowa, Marek czy Legionowa.

Kaczyński mówił, że Warszawa i te sąsiadujące z nią miejscowości to jest całość. – Sądzę, że przy zachowaniu oczywiście dzielnic, przy zachowaniu samorządu - tego do czego jesteście przyzwyczajeni i to ja zupełnie rozumiem - z tego jakąś całość trzeba zrobić. Stąd nie jest to pomysł na pożarcie przez Warszawę tych innych miejscowości, tylko właśnie na metropolię. To jest inna konstrukcja do tej pory stosowana tylko na Śląsku – zaznaczył prezes PiS.

Korpus Ochrony Wyborów

Musimy stworzyć Korpus Ochrony Wyborów; potrzebne są także nowe zasady liczenia głosów i to wprowadzimy w ustawie tak, żeby bardzo trudno było coś zmienić - zapowiedział we wtorek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

W czasie wtorkowego spotkania z sympatykami PiS w Pruszkowie (woj. mazowieckie) podkreślił, że „zwycięstwo nie przychodzi samo”.

– Musimy stworzyć Korpus Ochrony Wyborów, bo druga strona już właściwie zapowiada, że będzie chciała przy okazji wyborów zrobić wielką awanturę, że jak będą niekorzystne wyniki, to ich nie uzna. Potrzebny jest Korpus Ochrony Wyborów – wskazał prezes Kaczyński.

Zaznaczył też, że „potrzebne są nowe zasady liczenia głosów”. – I to wprowadzimy w ustawie, tak żeby bardzo trudno było coś zmienić, żeby to było w zasadzanie niemożliwe – zapowiedział.

– Potrzeba, aby w każdej komisji obwodowej byli nasi przedstawiciele i to tacy, którzy będą od jednego wczesnego ranka do drugiego wczesnego ranka, do wywieszenia (wyników), (którzy) przez cały czas patrzą i mają tą determinację, aby się przeciwstawić – powiedział Kaczyński.

– To musi być machina z biurami w poszczególnych okręgach wyborczych, a może nawet w poszczególnych okręgach senackich z Centralnym Biurem Kontroli Wyborów. Musimy mieć taką armię i bardzo państwa proszę o angażowanie się – zaapelował Kaczyński.

KW 

Czytaj dalej:

Ceny prądu w nadchodzącym czasie. Ważna zapowiedź Jarosława Kaczyńskiego

Rosjanie zostawiają za sobą ogromny bałagan. I miejscowości w ruinie [GALERIA]

Polacy bez ubezpieczenia zdrowotnego. Zatrważające dane. "Nikt nie wie, co się stało"

Kaczyński miał dość Kurskiego już w czerwcu. O jego końcu przesądziło jedno nagranie

Jacek Żakowski: Macierewicz smoleńską histerią podzielił Polskę. Tego nie wolno wybaczyć

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj59 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka