Nowacka ostro w Sejmie do Kaczyńskiego: "Jak Pan mógł podzielić Polaków ws. Smoleńska?"

Antoni Macierewicz, przewodniczący podkomisji smoleńskiej.
Antoni Macierewicz, przewodniczący podkomisji smoleńskiej.
Barbara Nowacka zarzuciła PiS, że objął władzę dzięki "kłamstwu smoleńskiemu". Posłanka Koalicji Obywatelskiej zarzuciła podkomisji smoleńskiej, że ukryła dowody ws. katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. Na trybunę sejmową wszedł też Antoni Macierewicz.

- Panie Kaczyński, jak pan mógł aż tak podzielić Polaków? Doszliście do władzy na śmierci ludzi w Smoleńsku, w tym mojej matki, a pan się śmieje. Doszedł Pan do władzy na trumnie swojego brata i bratowej. Hańba! - zarzucała Barbara Nowacka w trakcie debaty sejmowej prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Domagała się również od premiera likwidacji Komisji Smoleńskiej Macierewicza. W katastrofie smoleńskiej zginęła jej mama, Izabela Jaruga-Nowacka, ówczesna posłanka SLD.


Po jej wystąpieniu na mównicy pojawił się Antoni Macierewicz.

Zobacz:

Von der Leyen bije się w pierś. "Trzeba było słuchać Polski ws. Putina"

PO za przekopem Mierzei Wiślanej. Siemoniak ubolewa nad stanem polskiej debaty

PiS podaje potencjalne daty wyborów samorządowych. Szefernaker o powodach przesunięcia

Gorąco w Sejmie

Wystąpieniu szefowi podkomisji smoleńskiej towarzyszyły okrzyki "hańba" i "kłamca". - Ja poczekam. Spokojnie poczekam, aż uciszą się ci, którzy oddali śledztwo Władimirowi Putinowi i Tatianie Anodinie - powiedział Macierewicz na wstępie. - Wszystko jest przedstawione w dokumentach komisji. Krzyki wynikają stąd, że oni się boją przed tym, że opinia publiczna dowie się prawdy. Oni chcą zakrzyczeć prawdę - kontynuował polityk PiS. 

- To TVN ukrywa wyniki badań symulacji, pokazujących, że samolot rozbija się inaczej, niż wynika to w raportach Millera i Anodiny - podsumował w 40-sekundowej odpowiedzi Macierewicz. Wielokrotnie posłów opozycji w trakcie wystąpienia byłego szefa MON próbowała uspokajać prowadząca obrady marszałek Elżbieta Witek. 

  

Krótko w temacie katastrofy smoleńskiej wypowiedział się prezes PiS w Sejmie. - Wiedziałem, że to jest agentura Putina. Ale, że tak liczna, to nie - ripostował opozycji Jarosław Kaczyński. 

TVN uderza w podkomisję Macierewicza

Przypomnijmy: według dziennikarzy TVN24, podkomisja smoleńska ukryła część opłaconych amerykańskich ekspertyz, wskazujących, że nie doszło do wybuchu na pokładzie Tupolewa. Antoni Macierewicz ripostował, że wszystkie dane są w załącznikach do raportu z prac podkomisji smoleńskiej, a stacja celowo wprowadza w błąd w chwili, gdy gremium wysyła żądanie do MAK o zwrot Tupolewa. 

GW


Lubię to! Skomentuj410 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka