Reprezentant górali: Wybudowałbym 10-metrowy mur na granicy z Ukrainą i pomógłbym Putinowi

Sebastian Pitoń słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Fot. YouTube/wRealu
Sebastian Pitoń słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Fot. YouTube/wRealu
Sebastian Pitoń, założyciel "Góralskiego Veta" i przyjaciel Grzegorza Brauna z Konfederacji mówi, co by zrobił, gdyby był cesarzem Polski. Główny cel to 10-metrowy mur na granicy z Ukrainą i pomoc Putinowi w denazyfikacji.

Antyukraińskie wypowiedzi Sebastiana Pitonia

- Za to, co przez ostatnie 400 lat zrobili Ukraińcy dla Polski wybudowałbym 10-metrowy mur na granicy i nie pomógłbym nikomu. Pomógłbym Putinowi, dorzuciłbym ile mogę w akcji denazyfikacji - powiedział Pitoń w kanale wRealu.pl.


Jego zdaniem, po tym co wydarzyło się na Wołyniu Polacy przez co najmniej 1000 lat nie powinni rozmawiać z Ukraińcami.

Wcześniej na Twitterze zamieszczał posty, w którym już po wybuchu wojny nazywał prezydenta Wołodymyra Zełenskiego komikiem i krytykował rządową pomoc dla Ukrainy.

Prawica wygrała we Włoszech. Politycy PiS nie kryją radości. Opozycja o "postfaszystach"

Sebastian Pitoń, Góralskie Veto i pandemia Covid

 "Góralskie Veto" to inicjatywa, która zrzeszyła kilkuset przedsiębiorców w czasie pandemii koronawirusa. Sebastian Pitoń jest architektem, który ze względu na projekty fantazyjnych domów nazywany jest zakopiańskim Gaudim. Pitoń głośno krytykował rządowe obostrzenia dot. prowadzenia działalności gospodarczej w czasie pandemii Covid-19.

W styczniu 2021 w radiu Zet mówił m.in., że „jest człowiekiem racjonalnym”. – Nie mogę przyjąć narracji o pandemii. Fakty jej nie wytrzymują. Żadnej pandemii nie ma – powiedział. Dodał również, że sam chorował na koronawirusa. - To lekka, przyjemna choroba - stwierdził. Zorganizował akt obywatelskiego nieposłuszeństwa i wraz z grupą górali w czasie lockdownu pootwierali swoje lokale. Nawoływał również, by górale nie szczepili dzieci.

ja

Czytaj także:

Mobilizacja da wygraną Rosji? Mocny głos uznanych ekspertów

Polska wygrała z Walią. Utrzymaliśmy się w najwyższej dywizji Ligi Narodów

Ukraina ma nową broń. Putin: Ani kroku wstecz

Lubię to! Skomentuj303 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka