"Nasz człowiek w Warszawie" powraca. TVP szykuje drugą część dokumentu o Tusku

Powstanie druga cześć dokumentu o Donaldzie Tusku. Źródło: PAP/Tomasz Gzell
Powstanie druga cześć dokumentu o Donaldzie Tusku. Źródło: PAP/Tomasz Gzell
Donald Tusk to jeden z najczęściej pojawiających się polityków na antenie TVP. Powstał już o nim nawet film dokumentalny "Nasz człowiek w Warszawie", który opowiadał o powiązaniach lidera PO z Rosją. Okazuje się, że to nie koniec, a dokument będzie miał swoją kontynuację. Tym razem nacisk zostanie położony na relacje byłego premiera z Niemcami.

Donald Tusk doczekał się dokumentu TVP o sobie 

"Nasz człowiek w Warszawie" doczekał się premiery w kwietniu br. Dokument w reżyserii Marcina Tulickiego zaprezentowano równocześnie w TVP1 i TVP Info. Przeanalizowano w nim m.in. polityczne i gospodarcze relacje Polski z Rosją od przejęcia władzy jesienią 2007 roku przez koalicję PO-PSL do katastrofy smoleńskiej.

TVP znów o Tusku. "Nasz człowiek w Warszawie cz.2"

Portal wirtualnemedia.pl ustaliły, że Telewizyjna Agencja Informacyjna szykuje drugą część dokumentu o Tusku. Ze wstępnych informacji serwisu tytuł ma być taki sam, z drobną, aczkolwiek istotną poprawką.

– Tytuł będzie ten sam, "Nasz człowiek w Warszawie”, jednak prawdopodobnie zostanie złożony nie cyrylicą (sugerującą związki z Rosją), a szwabachą, gotycką czcionką, znaną z tradycyjnych dokumentów niemieckich. Druga część filmu poświęcona zostanie relacjom Donalda Tuska z Niemcami – mówi Wirtualnym Mediom informator z TIA.

Co zobaczymy w filmie TVP o Tusku?

Informator podaje, że w dokumencie zawarte będą również podobnie jak w pierwszej części wypowiedzi publicystów i komentatorów. Pojawi się również wiele informacji o "kulisach kariery politycznej Tuska i źródłach jego polityki", a także historii rodziny lidera PO w tym "skrywanych przez nią skrzętnie sekretów". 

– Będzie więc o słynnym „dziadku z Wehrmachtu”, ale znajdzie się miejsce i na mocniejsze, dobrze udokumentowane historie rodzinne – dodaje. 

MP

Czytaj dalej: 
Lubię to! Skomentuj78 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka