Jakub B. jest poszukiwany. fot. Małopolska Policja
Jakub B. jest poszukiwany. fot. Małopolska Policja

Tajemnicze zaginięcie polityka Nowej Lewicy. Jest poszukiwany, partia podjęła decyzję

Redakcja Redakcja Lewica Obserwuj temat Obserwuj notkę 34
Z niecodzienną sytuacją muszą mierzyć się władze Nowej Lewicy. Pięć dni temu zaginął Jakub B., który wyszedł z firmowego szkolenia w Krakowie i zniknął. Według serwisu typ.info zaginięcie 30-letniego polityka może mieć "kryminalny charakter". Tymczasem władze Nowej Lewicy zawiesiły go w prawach członka.

Jakub B. z Nowej Lewicy zaginął 22 września 

Z Jakubem B. nie ma kontaktu od 22 września br. To właśnie tego dnia między godziną 11.00 a 13.00 Jakub B. wyszedł z hotelu "Hilton" przy ul. Dąbskiej 5 w Krakowie i słuch o nim zaginął. Mężczyzna nie wrócił do domu, nie kontaktował się też z rodziną. Poszukiwania rozpoczęły się trzy dni temu.

Służby zdecydowały się upublicznić wizerunek mężczyzny. W dniu zaginięcia Jakub B. był ubrany w spodnie jeansowe i ciemny sweter. Tego dnia korzystał z auta - jeździł samochodem marki Renault Megane w kolorze grafitowym.

Zaginięcie Jakuba B. może nie być przypadkiem. Jest poszukiwany w sprawie gwałtu

Jak ustalił serwis tvp.info Jakub B. przebywał w Krakowie na szkoleniu firmowym. Po przerwie w zajęciach i na lunch nie wrócił na miejsce szkolenia, jednak jego zaginięcie może mieć związek ze zdarzeniami, do których doszło w nocy z środy na czwartek.

Z informacji portalu typ.info wynika, że wówczas na policję zgłosiła się kobieta, która miała zostać zgwałcona przez Jakuba B. Według tych doniesień, policjanci zabezpieczyli monitoring w hotelu, a kamery miały zarejestrować moment ataku na kobietę i zaciągnięcia jej do pokoju.

Poszkodowana miała zgłosić sprawę w prokuraturze, jednak rzecznik krakowskiej prokuratury okręgowej odmówił komentarza.

Nowa Lewica zawiesza Jakuba B. w prawach członka

Ze względu na medialne doniesienia władze Nowej Lewicy zawiesiły Jakuba B. w trybie natychmiastowym. Komunikat w tej sprawie pojawił się w mediach społecznościowych.

Policja apeluje do wszystkich osób posiadających jakiekolwiek informacje o zaginionym, aby kontaktowały się z Komisariatem Policji VIII w Krakowie pod numerem telefonu 47-83-52-910, 47-83-53-070 lub z numerem alarmowym 112.

SW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj34 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka