Tajemnicze zaginięcie polityka Nowej Lewicy. Jest poszukiwany, partia podjęła decyzję

Jakub B. jest poszukiwany. fot. Małopolska Policja
Jakub B. jest poszukiwany. fot. Małopolska Policja
Z niecodzienną sytuacją muszą mierzyć się władze Nowej Lewicy. Pięć dni temu zaginął Jakub B., który wyszedł z firmowego szkolenia w Krakowie i zniknął. Według serwisu typ.info zaginięcie 30-letniego polityka może mieć "kryminalny charakter". Tymczasem władze Nowej Lewicy zawiesiły go w prawach członka.

Jakub B. z Nowej Lewicy zaginął 22 września 

Z Jakubem B. nie ma kontaktu od 22 września br. To właśnie tego dnia między godziną 11.00 a 13.00 Jakub B. wyszedł z hotelu "Hilton" przy ul. Dąbskiej 5 w Krakowie i słuch o nim zaginął. Mężczyzna nie wrócił do domu, nie kontaktował się też z rodziną. Poszukiwania rozpoczęły się trzy dni temu.

Służby zdecydowały się upublicznić wizerunek mężczyzny. W dniu zaginięcia Jakub B. był ubrany w spodnie jeansowe i ciemny sweter. Tego dnia korzystał z auta - jeździł samochodem marki Renault Megane w kolorze grafitowym.

Zaginięcie Jakuba B. może nie być przypadkiem. Jest poszukiwany w sprawie gwałtu

Jak ustalił serwis tvp.info Jakub B. przebywał w Krakowie na szkoleniu firmowym. Po przerwie w zajęciach i na lunch nie wrócił na miejsce szkolenia, jednak jego zaginięcie może mieć związek ze zdarzeniami, do których doszło w nocy z środy na czwartek.

Z informacji portalu typ.info wynika, że wówczas na policję zgłosiła się kobieta, która miała zostać zgwałcona przez Jakuba B. Według tych doniesień, policjanci zabezpieczyli monitoring w hotelu, a kamery miały zarejestrować moment ataku na kobietę i zaciągnięcia jej do pokoju.

Poszkodowana miała zgłosić sprawę w prokuraturze, jednak rzecznik krakowskiej prokuratury okręgowej odmówił komentarza.

Nowa Lewica zawiesza Jakuba B. w prawach członka

Ze względu na medialne doniesienia władze Nowej Lewicy zawiesiły Jakuba B. w trybie natychmiastowym. Komunikat w tej sprawie pojawił się w mediach społecznościowych.

Policja apeluje do wszystkich osób posiadających jakiekolwiek informacje o zaginionym, aby kontaktowały się z Komisariatem Policji VIII w Krakowie pod numerem telefonu 47-83-52-910, 47-83-53-070 lub z numerem alarmowym 112.

SW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj34 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka