Zobacz, jak Rosjanin chce uniknąć mobilizacji. Łamie sobie rękę [WIDEO]

Mężczyzna łamie sobie rękę, aby uniknąć mobilizacji. Źródło: Tpyxa News/Twitter
Mężczyzna łamie sobie rękę, aby uniknąć mobilizacji. Źródło: Tpyxa News/Twitter
Po ogłoszeniu mobilizacji wojskowej w Rosji przez Władimira Putina, co raz częściej w sieci pojawiają się nagrania Rosjan, którzy tylko "kombinują", jak uniknąć wyjazdu na front. Ostatnie wideo, które podbija media społecznościowe, pokazuje, jak mężczyzna łamie sobie rękę przy pomocy młota.

Ukraiński portal Tpyxa News opublikowała na Twitterze nagranie, które ukazuje jak rosyjski poborowy łamie sobie rękę młotem kowalskim, aby uniknąć mobilizacji. 

Punkt mobilizacyjny przy granicy z Kazachstanem 

W środę podano informację, że na granicy Rosji z Gruzją powstanie punkt mobilizacyjny. Okazuj się, że identyczny punkt stanie również na granicy z Kazachstanem w regionie Astrachania. 

W Astrachaniu zostanie otwarty punkt mobilizacyjny na przejściu granicznym Karauzek przy granicy z Kazachstanem - poinformowała administracja gubernatora regionu.  

Uciekający będą mobilizowani w pierwszej kolejności

"Na punkcie kontrolnym zaczęto weryfikować dokumenty wyjeżdżających z federalnego rejestru podlegających mobilizacji i nie wypuszczać obywateli spełniających kryteria poboru, którzy nie mają prawa do odroczenia częściowej mobilizacji lub pozwolenia na wyjazd. W najbliższych dniach na granicy z Kazachstanem zostanie utworzony tymczasowy punkt kontrolny, częściowa mobilizacja z wydawaniem wezwań” – możemy przeczytać w komunikacie prasowym. 

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka