Wpadka Tuska. Wiceminister wszystko zauważył w nagraniu z samochodu

Donald Tusk jechał jako pasażer bez zapiętych pasów. Wytknął mu to wiceminister Jacek Ozdoba.
Donald Tusk jechał jako pasażer bez zapiętych pasów. Wytknął mu to wiceminister Jacek Ozdoba.
Donald Tusk w limuzynie nagrał filmik do wyborców opozycji, w którym opowiadał o inflacji i kiepskiej kondycji złotego. Wiceminister klimatu Jacek Ozdoba zarzucił mu nieprzestrzeganie przepisów o ruchu drogowym - były premier podróżował bez zapiętych pasów.

Bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów w pojazdach mechanicznych to podstawa. Czasem zapominają o tym politycy. Donald Tusk niedawno stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę na terenie zabudowanym. Później tabloidy przyłapały jego szofera na przekraczaniu prędkości. Teraz Tusk nagrywał filmik na tylnym siedzeniu w samochodzie, ale bez zapiętych pasów. 

Tusk: Sytuacja jest dramatyczna, ale istnieje nadzieja na pokonanie PiS

Filmik Tuska w samochodzie 

 

- Wracam z Białobrzegów do Warszawy. W ciągu ostatnich dni z polskiej giełdy wyparowało już 70 mln złotych, a nie 40 mln, o których mówiłem wcześniej! Euro jest prawie po 4,90! - powiedział szef PO. - Inflacja jest jeszcze wyższa, niż spodziewali się pesymiści, bo 17,2 proc. - podkreślił Tusk. 

Jest gorzej, niż myślano. Inflacja rośnie

Należałby się mandat 

Do nagrania odniósł się Jacek Ozdoba, cytując przepisy prawa. - Art. 39. - [Korzystanie z pasów bezpieczeństwa] - Prawo o ruchu drogowym. 1. Kierujący pojazdem samochodowym oraz osoba przewożona takim pojazdem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa są obowiązani korzystać z tych pasów podczas jazdy, z zastrzeżeniem ust. 3, 3b i 3c. - czytamy. 

 

- To, że nie wolno Tuskowi powierzyć kierowania Państwem - wiemy. To, że nie wolno Tuskowi powierzyć kierowania autem - tez wiemy. Dziś dowiadujemy się, że swoim zachowaniem potrafi narazić innych na nieprzyjemności. Mandat za niezapięte pasy pasażera obciąża kierowcę - przypomniał wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. 


Za brak przypiętych pasów pasażerowi grozi 100 zł mandatu i 2 punkty karne. 

Kiedy pojawi się nota do Niemiec ws. reparacji? Polityk PiS podał wstępny termin


GW

Lubię to! Skomentuj109 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka