I Europejski Kongres Sportu i Turystyki odbędzie się 18-20 października w Zakopanem
I Europejski Kongres Sportu i Turystyki odbędzie się 18-20 października w Zakopanem

Wyjątkowi goście I Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki

Redakcja Redakcja Europejski Kongres Sportu i Turystyki Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Już tylko niewiele ponad 2 tygodnie zostały do startu I Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem. Odbywający się w dniach 18-20 października Kongres będzie okazją do spotkania najważniejszych postaci polskiego i europejskiego sportu.

Europejski Kongres Sportu i Turystyki w Zakopanem

W trakcie trzech październikowych dni uczestnicy wydarzenia – sportowcy, trenerzy, działacze, dziennikarze i politycy odpowiedzialni za polski sport i turystykę będą dyskutować o najważniejszych problemach, wyzwaniach i szansach jak rysują się tych dziedzinach.


Innowacje w sporcie, wyzwania stojące przed sportem zawodowym i pieniądze, turystyka po pandemii, organizacja wydarzeń sportowych, rekreacja i sport masowy oraz sport bez barier to tylko niektóre z tematów, które ponad stu prelegentów poruszy w kilkudziesięciu panelach tematycznych.

Sankcje świata sportu wobec Rosji

Goście kongresu zmierzą się również z tematami dotyczącymi wojny w Ukrainie. Rosyjska agresja na Ukrainę spowodowała szeroką dyskusję na temat takich zagadnień jak sportwashing, sankcje świata sportu wobec agresorów, a także wsparcia międzynarodowej wspólnoty sportowej dla ofiar agresji. Dlatego wśród uczestników kongresu pojawią się wyjątkowi goście z zagranicy - Vladimir Balas (Minister Edukacji, Młodzieży i Sportu w Czechach), Jurgita Siugzdiniene (Minister Edukacji, Nauki i Sportu na Litwie), Andrij Chesnokov (Wiceminister Młodzieży i Sportu w Ukrainie).


Udział przedstawicieli tak wysokiego szczebla będzie okazją do zacieśniania współpracy koniecznej nie tylko ze względu na przedłużającą się wojną i związane z nią działania w obszarze sportu, ale również do wymiany wiedzy i doświadczeń w ramach wszystkich poruszanych w trakcie kongresu zagadnień.


Europejski Kongres Sportu i Turystyki jest wydarzeniem cyklicznym, o którym więcej można dowiedzieć się na stronie internetowej: kongres-sbn.pl.

Salon24.pl jest partenrem I Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki.

red.

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj4 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport