Kierowca Janusza Kowalskiego miał przekroczyć prędkość w terenie zabudowanym i niemal doprowadzić do kolizji w centrum Warszawy. (fot. Instagram/Janusz Kowalski)
Kierowca Janusza Kowalskiego miał przekroczyć prędkość w terenie zabudowanym i niemal doprowadzić do kolizji w centrum Warszawy. (fot. Instagram/Janusz Kowalski)

Kierowca Janusza Kowalskiego szarżuje po centrum Warszawy. Niemal doszło do wypadku

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 17
Zatrudnionego przez wiceministra rolnictwa Janusza Kowalskiego kierowcę przyłapano na przekroczeniu prędkości. "Fakt" podaje, że rządowy pojazd trzykrotnie znalazł się w niebezpiecznej sytuacji drogowej, w których dojść mogło do wypadku. Janusz Kowalski został poproszony o komentarz.

Szybka przejażdżka wiceministra Kowalskiego

W zeszły czwartek, po godzinie 9 rano wiceminister Janusz Kowalski wyjechał do pracy służbową skodą. Jego kierowca, podczas skrętu w lewo, próbował ominąć pojazdy, które również miały skręcać.

Według świadka na rondzie im. Romana Dmowskiego niemal doszło do kolizji z samochodem marki BMW. Świadek poinformował "Fakt", że to rządowy pojazd miał zajechać drogę, przez co drugi samochód musiał gwałtownie zjechać na bok.

Kierowca wiceministra miał także nie ustąpić pierwszeństwa pieszemu i przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Jechał on powyżej 64 km/h przy dozwolonej prędkości 50 km/h. Po kursie wiceminister Kowalski wysiadł przy ul. Wspólnej i udał się do Ministerstwa Rolnictwa.

Kowalski komentuje sprawę

"Fakt" poprosił o komentarz Janusza Kowalskiego. Polityk w odpowiedzi potępił szybką jazdę, jednak stwierdził, że nie zauważył, by jego kierowca jechał zbyt szybko. 

— Każdy kierowca, szczególnie rządowego samochodu musi przestrzegać zasad ruchu drogowego. Jako kierowca przestrzegam i nie dostaję mandatów. W samochodzie pracuję na tablecie lub smartfonie i ufam profesjonalnemu kierowcy. Kompletnie nie kojarzę takiego zdarzenia. Wszystko łatwo wyjaśnić — stwierdził Kowalski.

RB

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj17 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka