Po dłuższej przerwie głos zabrał jeden z czołowych ideologów reżimu Putina - Aleksander Dugin.
Po dłuższej przerwie głos zabrał jeden z czołowych ideologów reżimu Putina - Aleksander Dugin.

Dugin przemówił w rosyjskiej telewizji. Twierdzi, że siły NATO uderzyły na Rosję

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 83
Po dłuższej przerwie głos zabrał jeden z czołowych ideologów reżimu Putina - Aleksander Dugin. W proreżimowej telewizji Tsargrad TV opublikował swoją wizję tego, co dzieje się na Ukrainie, w Rosji i na świecie". Dugin nazywa ukraińskie kontrataki w rejonie Charkowa "punktem zwrotnym" i "bezpośrednim uderzeniem Zachodu w Rosję".

Dugin twierdzi, że siły NATO najechały na Rosję

- Wszyscy wiedzą, że ten atak został zorganizowany, przygotowany i wyposażony przez dowództwo wojskowe Stanów Zjednoczonych i NATO i został przeprowadzony pod ich bezpośrednim nadzorem - mówił Dugin. - To nie jest drobny sukces kontrofensywy Kijowa, to pierwszy namacalny sukces "Drang nach Osten" sił NATO - twierdził.

Jego zdaniem, ostatnie pasmo sukcesów Kijowa po prostu podkreśla, że "Rosja jest w stanie wojny z kolektywnym Zachodem, z NATO i jego sojusznikami." Chociaż uważa też, że Turcja, Grecja, Francja i Włochy "nie chcą aktywnie uczestniczyć w wojnie z Rosją".

Dugin uważa rosyjską próbę "wyzwolenia" ukraińskiego regionu Donbasu za zakończoną i uważa, że "stopniowo przekształciła się ona w pełnowymiarową wojnę z Zachodem", w której prezydent Wołodymyr Zełenski odgrywa jedynie rolę pomocniczą.

Elon Musk dyskutuje w sieci z Garrim Kasparowem. "Co zrobiłeś poza tweetowaniem?"

Dugin oskarża Zachód o rozpoczęcie III wojny światowej

Zapewnia on, że Ameryka i NATO nie zadowolą się już zawieszeniem broni i całkowitym wycofaniem się Rosji z tego, co nazywa "byłą Ukrainą". Jego zdaniem "amerykańscy przywódcy wojskowi" i sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg, zadowolą się jedynie "bezwarunkową kapitulacją" i "deimperializacją" Rosji. Taka możliwość, nawet jeśli nie jest do końca jasne, co ona właściwie oznacza, jest czymś, czego w ocenie Dugina Kreml po prostu nie może zaakceptować.

Dugin wzywa również do natychmiastowego zniesienia zasad obowiązujących w Rosji w czasie pokoju - które według niego są "w zasadzie ślepym kopiowaniem zachodnich programów i strategii rozrywkowych, które nie robią nic poza korumpowaniem społeczeństwa."

Oskarżając Zachód o "rozpoczęcie przeciwko nam wojny eksterminacyjnej - III wojny światowej", mówi, że Rosjanie muszą obecnie wyrzucić przez okno wszelkie pojęcie komfortu: - Wojna i komfort są nie do pogodzenia. Komfort jako cel, jako punkt odniesienia w życiu, musi zostać porzucony - oświadcza, dodając: - Tylko narody przygotowane na trudy mogą wygrać prawdziwe wojny.

Dugin milczał od ponad miesiąca, od czasu zamordowania jego córki, Darii Duginy, w zamachu samochodowym w Moskwie.

Propagandysta Putina nawołuje do "pełnej mobilizacji Rosjan"

Aleksander Dugin to jeden z najważniejszych funkcjonariuszy rosyjskiej propagandy zaangażowany w szerzenie kłamstw i kreowanie uprawdopodabniającej jej szkodliwej ideologii - przypomniał pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.


Minister zaznaczył, że Dugin odniósł się także do ostatniego przemówienia Putina, w związku z aneksją ukraińskich ziem, uznając to wydarzenie za "przełomowe w historii świata i za początek ostatniej bitwy Rosji".

- Według Dugina Ukraina uległa rozpadowi, a aneksja jej wschodnich ziem jest ratunkiem od rozkwitającego na jej terenie "satanizmu z Zachodu" - relacjonował poglądy Rosjanina.

Kremlowski propagandysta nawoływał także do "pełnej mobilizacji Rosjan" dla siłowego rozwiązania "kryzysu ukraińskiego". Wykluczył jednocześnie możliwość jakichkolwiek negocjacji ze stroną ukraińską - wskazał Żaryn.

ja

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj83 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka