Elon Musk dyskutuje w sieci z Garrim Kasparowem. "Co zrobiłeś poza tweetowaniem?"

Elon Musk wdał się w internetową dyskusję z Garrim Kasparowem. (fot. Flickr, Twitter)
Elon Musk wdał się w internetową dyskusję z Garrim Kasparowem. (fot. Flickr, Twitter)
Elon Musk wdał się w internetową dyskusję z Garrim Kasparowem, po tym jak ten skrytykował jego ankietę z rozwiązaniami, które zdaniem Muska doprowadziłyby do pokoju na Ukrainie. Amerykański miliarder wypomniał swoją pomoc dla tego kraju i stwierdził przy tym, że na przekazaniu Starlinków "stracił" ponad 80 milionów dolarów.

Zaskakujący pomysł Elona Muska

Przypomnijmy, że w poniedziałek Elon Musk zaproponował warunki rozejmu między Ukrainą a Rosją. Stwierdził, że na zaanektowanych ukraińskich terenach powinny odbyć się ponowne referenda, pod nadzorem ONZ. Zdaniem biznesmena Krym powinien przypaść Rosji, a Ukraina powinna pozostać neutralna.

Internetowa dyskusja Elona Muska i Garriego Kasparowa

W odpowiedzi na jego pomysł zareagowało m. in. wielu polityków i osób publicznych, w tym m. in. słynny rosyjski szachista Garri Kasparow.

— To moralny idiotyzm, powtarzanie kremlowskiej propagandy, zdrada ukraińskiej odwagi i poświęcenia oraz poświęcenie jedynie kilku minut na wyszukiwaniu informacji o Krymie w Wikipedii — napisał Kasparow.

Na odpowiedź Muska nie trzeba było długo czekać.

— Przekazaliśmy Ukrainie Starlinki i straciliśmy przez to ponad 80 milionów dolarów, jednocześnie narażając SpaceX i mnie na poważne, rosyjskie cyberataki. A co ty zrobiłeś poza tweetowaniem? — skomentował.

Również na ten wpis odpowiedział mu Garri Kasparow, który przyznał, że z początku chwalił amerykańskiego miliardera za jego wsparcie.

— Chwaliłem cię za to jak wielu innych. Ale czy dobre uczynki dają przywilej na popełnianie złych? Ukraińcy, którzy dziękowali ci za Starlinki powinni być cicho, kiedy przeciwko nim rozpowszechniasz argumenty Kremla? — napisał Kasparow.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj54 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka