I Podlaskie Forum Ekonomiczne 2022, największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie poświęcone współpracy gospodarczej z krajami azjatyckimi i rozwojowi Polski Wschodniej. Fot Wikipedia
I Podlaskie Forum Ekonomiczne 2022, największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie poświęcone współpracy gospodarczej z krajami azjatyckimi i rozwojowi Polski Wschodniej. Fot Wikipedia

Podlaskie chce współpracy z Azją. Niedługo ważne wydarzenie

Redakcja Redakcja Podlaskie Forum Ekonomiczne Obserwuj temat Obserwuj notkę 10
W Białymstoku odbędzie się I Podlaskie Forum Ekonomiczne 2022, największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie poświęcone współpracy gospodarczej z krajami azjatyckimi i rozwojowi Polski Wschodniej. W czasie dwudniowej konferencji stolicę Podlaskiego odwiedzą przedsiębiorcy i dyplomaci z Japonii, Korei Południowej, Chin, Malezji, Tajlandii i Wietnamu.

I Podlaskie Forum Ekonomiczne w Białymstoku

Obok tematyki współpracy gospodarczej Polski z Azją, tematem konferencji będzie również bezpieczeństwo ekonomiczne, gospodarka cyfrowa oraz wyzwania gospodarcze współczesnego świata. Przedsięwzięcie odbędzie się w dniach 11 – 12.10.2002 i składa się z 17 dyskusji panelowych, sesji pytań i odpowiedzi, spotkań networkingowych, a także prezentacji partnerów i sponsorów.

Jak zauważył Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego, Forum „to doskonała okazja, by pokazać potencjał naszego regionu, zaprezentować kluczowe branże, możliwości naszych uczelni oraz promować naszych przedsiębiorców”.

– To pierwsze, po dwuletniej przerwie, tego rodzaju wydarzenie w stolicy województwa i cieszę się, że możemy po okresie pandemii i ograniczeń wrócić do spotkań bezpośrednich, które są bezcenne w budowaniu relacji gospodarczych – podkreślał marszałek. - W tym roku stawiamy na partnerów z Azji Wschodniej i Azji Południowo-Wschodniej. - Naszym celem jest nie tylko stworzenie warunków do nawiązania współpracy gospodarczej, biznesowej czy naukowej, ale też pragniemy pokazać Podlaskie światu. 

Turystyczny aspekt jest również istotny dla organizatorów spotkania.

- Niezwykle ważne, aby goście z zewnątrz odwiedzali nasze województwo. Jesteśmy blisko Warszawy, ale okazuje się, że ludzie z zewnątrz niewiele o nas wiedzą. Dlatego formuła pierwszego forum polega na tym, aby postawić na współpracę z jakimś regionem świata – podkreślił Mariusz Dąbrowski, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. 

Goście Podlaskiego Forum Ekonomicznego

Udział w wydarzeniu potwierdzili przedstawiciele spółek skarbu państwa, korporacji prywatnych czy instytucji takich jak Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, czy Platforma Przemysłu Przyszłości. 

Gośćmi bloku poświęconego Azji będą dyplomaci ekonomiczni, przedstawiciele dużych korporacji takich jak: Mitsubishi, Bank of China, Samsung czy Hitachi.

image

Drugi dzień forum to przede wszystkim rewolucja cyfrowa w rolnictwie. O tym, jak działa ona w kraju, który jest liderem nowoczesnych rozwiązań technologicznych w rolnictwie, opowie szefowa misji handlowej Izraela.

Szacuje się, że w ciągu dwóch dni forum odwiedzi około tysiąca osób.

Do udziału w wydarzeniu można zapisać się za pośrednictwem strony: forum.investinpodlaskie.pl 

Salon24 jest partnerem medialnym Podlaskiego Forum Ekonomicznego.

red.

Czytaj dalej: 

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka