Stylowy i funkcjonalny dodatek do sypialni? Oczywiście - materace Hilding Anders!

Redakcja Redakcja Wnętrza Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Przytulna sypialnia to miejsce, w którym każdy chce odpocząć po długim dniu. Aby jednak pomieszczenie było naprawdę sanktuarium, które pozwala się odprężyć i wyrównać, powinno być zaaranżowane w sposób przemyślany. Liczy się każdy szczegół - od łóżka i elementów powyżej, które znajdują się na środku pokoju, po inne meble i dodatki. Przekonajmy się co powinno znajdować się w stylowej sypialni?

Aranżacja stylowej sypialni - podstawowy

Jak wiadomo, sporo z życia spędzamy w łóżku, dlatego tak ważne jest zaaranżowanie pokoju, w którym śpimy. Wbrew pozorom nie tylko łóżko wpływa na jakość wypoczynku, bo na nie wpływają wszystkie elementy wokół niego. Różne urządzenia elektroniczne emitujące światło niebieskie, takie jak telewizory, komputery czy telefony, również mogą powodować spadek produkcji melatoniny, dlatego w sypialni należy je wykluczyć. Ważna jest również kolorystyka zastosowana we wnętrzu - zbyt jasne i mocne kolory mogą pobudzać mózg i rozpraszać, negatywnie wpływając na efekt wypoczynku. Dlatego do tego typu pomieszczeń najbardziej polecane są jasne, pastelowe odcienie, pozwalające wprowadzić się w stan błogiego relaksu. Bardzo ważny aspekt, który z pewnością podniesie poziom relaksu i odprężenia, w tym różnorodne tekstylia, takie jak miękkie dywaniki pod łóżko, kołdry zawijające czy wygodne w dotyku prześcieradła. Wszystkie te aspekty sprawiają, że czujemy się bezpiecznie, co ułatwia nam relaks. Podczas aranżacji sypialni nie możemy zapomnieć o stylowym i funkcjonalnym dodatku, jakim jest materac Hilding Anders.

image

Jakie materac wybrać?

Świadomość znaczenia zdrowego snu stale rośnie – coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że odpoczynek w nocy determinuje sposób, w jaki się budzą. W końcu osoba dobrze wykształcona to osoba proaktywna, gotowa stawić czoła wszystkim wyzwaniom i trudnościom dnia codziennego. W tym celu najważniejsze jest dobranie odpowiedniego materaca.

  • Materaca piankowe. Pianka jest jednym z najszybciej rosnących i najgęstszych surowców na rynku. Bez względu na rodzaj, ich zaletą jest wysoki stopień elastyczności, możliwość szybkiego dopasowania się do indywidualnego kształtu ciała użytkownika oraz wyjątkowa lekkość ułatwiająca transport i łatwe obracanie materaca na drugą stronę. 
  • Materace sprężynowe. Zaletą materaca sprężynowego jest to, że każda sprężyna wkładu działa niezależnie i jest umieszczona w osobnej kieszeni materiału, dzięki czemu indywidualnie reaguje na ciężar ciała, dopasowując się idealnie do jego kształtu. Oznacza to między innymi, że śpiąc z naszym partnerem nie czujemy jego ruchów i śpimy spokojniej. Im więcej sprężyn, tym dokładniejsza reakcja na kształt i wagę ciała. 

Materace produkowane przez Hilding Anders są rekomendowane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/ 


Jaki rozmiar materaca wybrać?

Kupując materac, zwróć uwagę nie tylko na wypełnienie, co jest niewątpliwie bardzo ważną kwestią, ale także zwróć uwagę na jego rozmiar. Generalnie wychodzimy z założenia, że idealnie dobrany model powinien być przynajmniej o 15 cm wyższy od naszego wzrostu, ponieważ wtedy bez problemu możemy rozciągnąć ciało. Warto podkreślić, że im większa przestrzeń, tym wygodniej. Do pokoju młodzieżowego doskonale sprawdzi się materac o wymiarach 90x190 cm taki jak: https://sennamaterace.pl/116-materace-90x190. Pytanie, które często sprawia wiele problemów, to wybór materaca dla pary. Tutaj rozmiar należy dostosować do wyższego partnera. Wśród największych modeli znajdziemy modele o wymiarach 160x200 cm lub 180x200 cm. Materace w Łomży oferują szeroki zakres produktów dopasowany do potrzeb nawet najbardziej wymagającej pary, nastolatka czy dziecka.

imageUdostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj5 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze