Jak znaleść swoje miejsce na azjatyckim rynku? For: Canva
Jak znaleść swoje miejsce na azjatyckim rynku? For: Canva

"Doing business with Asia" na Podlaskim Forum Ekonomicznym

Redakcja Redakcja Podlaskie Forum Ekonomiczne Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Azja Wschodnia i Azja Południowo-Wschodnia stanowią ważną dla świata przestrzeń gospodarczą, która również ma ogromny wpływ na Polskę. Jak znaleźć swoje miejsce na azjatyckim rynku, jakich zasad się trzymać w kontaktach z przedsiębiorcami z Azji? Na te pytania postarają się odpowiedzieć uczestnicy spotkań i dyskusji Doing Business with Asia w czasie I Podlaskiego Forum Ekonomicznego, które odbędzie się w dniach 11- 12 października w Białymstoku.

I Podlaskie Forum Ekonomiczne 2022 

Organizatorzy zapewniają, że to będzie największe w Polsce wydarzenie poświęcone współpracy gospodarczej z krajami azjatyckimi. I Podlaskie Forum Ekonomiczne 2022 to dwudniowa konferencja (11-12.10), podczas której stolicę Podlasia odwiedzą przedsiębiorcy i dyplomaci z Japonii, Korei Południowej, Chin, Malezji, Tajlandii i Wietnamu. 

Wydarzenie składać się ma z czterech głównych bloków tematycznych: „Doing business with Asia", „Bezpieczeństwo ekonomiczne", „Gospodarka cyfrowa" i „Wyzwania gospodarcze". W każdym bloku zaplanowano po cztery dyskusje panelowe. W sumie z panelem otwierającym odbędzie się 17 dyskusji panelowych.

Doing Buisness with Asia z województwem Podlaskim

Obecność Chin jest widoczna przede wszystkim w obszarze handlu, natomiast Japonia i Korea Południowa zaliczają się na najważniejszych inwestorów zagranicznych w Polsce. Z kolei szybko rozwijające się rynki ASEAN to szansa dla polskich eksporterów.

Jakie obszary współpracy między Polską a Dalekim Wschodem posiadają największy potencjał wzrostu? Jak wejść na rynki azjatyckie i odnieść sukces? O tym opowiedzą paneliści w bloku "Doing business with Asia".

W panelu otwierającym Forum „Perspektywy współpracy gospodarczej między Polską a Azją” dyskutować będą dr Artur Kosicki (marszałek województwa podlaskiego), Hoonmin Lim (ambasador Republiki Korei) , Akio Miyajima (ambasador Japonii), Nguyen Hung (ambasador Wietnamu), Dato’ Chitra Devi Ramiah (ambasador Malezji), Xu Xiaofeng (ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce) oraz Krzysztof Drynda (prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu). Panel poprowadzi Marcin Tomkiel z Fundacji Technotalenty.

Chiny, Japonia, Korea i kraje ASEAN

W pozostałych panelach poświęconych perspektywom wymiany gospodarczej z Azją uczestnicy Podlaskiego Forum Ekonomicznego dyskutować będą nad możliwościami biznesowymi w Chinach, Japonii, Korei oraz krajach ASEAN.

Gośćmi bloku poświęconego kontaktom z Azją będą dyplomaci ekonomiczni, przedstawiciele dużych korporacji takich jak: Mitsubishi, Bank of China, Samsung czy Hitachi. 

Organizatorzy liczą, że w ciągu dwóch dni forum odwiedzi około 1 tysiąca osób.  Do udziału w wydarzeniu można zapisać się za pośrednictwem strony: forum.investinpodlaskie.pl

Salon24 jest patronem medialnym I Podlaskiego Forum Ekonomicznego.

red.

Czytaj dalej: 

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka