Nowy pomysł rządu - "1800 plus" na zatrudnienie emeryta

Rząd zapłaci firmom za zatrudnianie emerytów. CC0
Rząd zapłaci firmom za zatrudnianie emerytów. CC0
Jak donosi wtorkowy "Fakt", rząd chce zachęcać do pracy osoby, które są w wieku emerytalnym i szykuje na to niemałe wsparcie finansowe. Jak się okazuje - wcale nie dla seniorów, ale dla firm, które starszych pracowników zatrudnią.

Jest to realizacja jednego z kamieni milowych

Dziennik donosi, że w rządzie toczą się prace nad projektem ustawy, który ma na celu większą aktywizację zawodową Polaków. "Jest to realizacja jednego z kamieni milowych, jakie znalazły się w Krajowym Planie Odbudowy" - czytamy.

Gazeta podkreśla, że jedna z propozycji dotyczy osób w wieku emerytalnym. "Zakłada dofinansowanie do zatrudnienia osób bezrobotnych, które osiągnęły wiek emerytalny, a jeszcze nie poszły na świadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Firma, która zdecyduje się taką osobę zatrudnić będzie mogła liczyć na dofinansowanie w wysokości do 50 proc. najniższej pensji" - zaznacza "Fakt".

"1800+" na zatrudnienie emeryta

Jak dodaje, "jako że najniższa krajowa ma wynieść od 1 stycznia 3450 zł, a od lipca - 3600 zł, to by oznaczało, że firma za zatrudnienie mogłaby dostać nawet 1800 zł miesięcznie".

"Takie dofinansowanie przysługiwałoby przez 24 miesiące. I uwaga! Projekt przygotowywanej ustawy zakłada, że po upływie okresu wypłaty dofinansowania firma musiałaby zatrudnić seniora jeszcze przez kolejnych 12 miesięcy" - czytamy w "Fakcie".

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo