Amerykańskie lotniska zostały zaatakowane przez rosyjskich hakerów. Źródło: flickr.com/CC BY-ND 2.0
Amerykańskie lotniska zostały zaatakowane przez rosyjskich hakerów. Źródło: flickr.com/CC BY-ND 2.0

Atak na amerykańskie lotniska. Rosyjscy hakerzy wyłączyli strony internetowe

Redakcja Redakcja Cyberbezpieczeństwo Obserwuj temat Obserwuj notkę 21
W poniedziałek rano czternaście stron internetowych lotnisk w USA zostało zablokowanych przez rosyjskich hakerów – podaje CNN.

Ataki nie naruszyły systemów odpowiedzialnych za kontrolę ruchu lotniczego i bezpieczeństwo lotów. CNN podaje, że problemy dotyczyły tylko osób poszukujących informacji na temat lotu. 

14 lotnisk zaatakowanych przez rosyjskich hakerów 

Pierwszym celem ataków było nowojorskie lotnisko La Guardia, a następnie lotniska w Los Angeles, Chicago, Atlancie i Des Moines. Łącznie rosyjscy hakerzy zaatakowali strony internetowe 14 lotnisk w USA.

– Ataki nie wyrządziły żadnych szkód, ale ściśle je monitorujemy – przekazał rzecznik Federalnej Administracji Bezpieczeństwa Transportu.

Killnet to ludzie Putina

Do ataku przyznała się prorosyjska grupa hakerska znana jako Killnet, która określana jest jako "ludzie Putina". 

Po lutowej inwazji Rosji na Ukrainę grupa zintensyfikowała działania skierowane przeciwko organizacjom w państwach NATO. Killnet przyznał się również w ostatnim tygodniu w zeszłym tygodniu do blokowania rządowych stron internetowych USA. 

– Ataki DDoS są faworyzowane przez podmioty o różnym stopniu zaawansowania, ponieważ przynoszą widoczne rezultaty, ale incydenty te są zwykle powierzchowne i krótkotrwałe – powiedział CNN John Hultquist, wiceprezes ds. wywiadu w Mandiant, amerykańskiej firmie zajmującej się cyberbezpieczeństwem.

MP

Czytaj dalej: 


Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie