Michał Dworczyk otrzymał nową posadę w rządzie. Czym teraz zajmie się były szef KPRM? (fot. PAP)
Michał Dworczyk otrzymał nową posadę w rządzie. Czym teraz zajmie się były szef KPRM? (fot. PAP)

Nowa rola Dworczyka w rządzie. Czym zajmuje się współpracownik Morawieckiego?

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 21
Michał Dworczyk, po tym, jak przestał być szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, otrzymał w rządzie nowe stanowisko. Będzie teraz odpowiedzialny za realizację zadań w ramach projektów dotyczących udzielania wsparcia państwom sąsiedzkim.

Michał Dworczyk przez ostatnie 5 lat pełnił funkcję szefa kancelarii premiera. Przez ten czas, jak dotąd uchodził za najbliższego pracownika Mateusza Morawieckiego.

Nowa posada Dworczyka

Obecnie Michał Dworczyk zajmować się będzie państwami sąsiedzkimi. Na ten temat w Dzienniku Ustaw znalazły się już zapisy bezpośrednio odnoszące się do byłego szefa KPRM. Zadaniem Dworczyka będzie "realizacja zadań w ramach projektów dotyczących udzielania wsparcia państwom sąsiedzkim". 

W Dzienniku Ustaw zapisano również, że zadaniem byłego szefa KPRM będzie "formułowanie rekomendacji i przygotowywanie działań związanych z udzielaniem wsparcia państwom sąsiedzkim". Dworczyk odpowiedzialny będzie również za "współdziałanie przy wykonywaniu zadań realizowanych przez Zespół Pomocy Humanitarno-Medycznej".

Zmiany w rządzie

12 października w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość, podczas której dokonano zmian w rządzie. Wówczas Michał Dworczyk ustąpił ze stanowiska szefa KPRM, a przejął je po nim Marek Kuchciński. Z funkcji ministra do spraw europejskich odwołano Konrada Szymańskiego, którego zastąpił Szymon Szynkowski vel Sęk.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka