Rzecznik prasowy PiS Radosław Fogiel podczas konferencji prasowej w Centrum Medialnym w Sejmie w Warszawie, PAP/Mateusz Marek
Rzecznik prasowy PiS Radosław Fogiel podczas konferencji prasowej w Centrum Medialnym w Sejmie w Warszawie, PAP/Mateusz Marek

Poseł leżał na przystanku pijany. Rzecznik PiS przekazał co dalej, jest decyzja prezesa

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 142
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podjął decyzję o zawieszeniu w prawach członka partii posła Przemysława Czarneckiego i kieruje wniosek o wszczęcie postępowania do rzecznika dyscyplinarnego PiS - poinformował rzecznik PiS Radosław Fogiel. Czarnecki - jak donoszą media - miał trafić na izbę wytrzeźwień.

Poseł PiS znaleziony na przystanku autobusowym. Był kompletnie pijany

Portal TVN Warszawa poinformował w piątek, że poseł PiS Przemysław Czarnecki trafił w nocy na izbę wytrzeźwień przy ulicy Kolskiej. Ratownicy medyczni mieli odnaleźć go, gdy leżał na ulicy, przy jednym z przystanków w Wilanowie; medycy nie stwierdzili urazów ani innych dolegliwości zdrowotnych, natomiast pacjent był pod wpływem alkoholu. Zgodnie z procedurami został przekazany patrolowi straży miejskiej, który przetransportował go do izby wytrzeźwień. Jak nieoficjalnie ustalił portal, poseł miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Rzecznik PiS: Czarnecki zawieszony w prawach członka partii

Rzecznik PiS Radosław Fogiel poinformował, że prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński podjął decyzję o zawieszeniu w prawach członka partii posła Przemysława Czarneckiego i kieruje wniosek o wszczęcie postępowania do rzecznika dyscyplinarnego PiS.

Poseł Przemysław Czarnecki - prywatnie syn europosła PiS Ryszarda Czarneckiego - w ostatnich wyborach zdobył 19 413 głosów. Jest zastępcą przewodniczącego komisji spraw zagranicznych, zasiada też w komisji obrony narodowej oraz podkomisji stałej do spraw współpracy z zagranicą i NATO, a także w komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki.

Kłopoty Przemysława Czarneckiego

W 2020 r. Przemysław Czarnecki zrzekł się immunitetu po tym, jak pod koniec 2019 r. Prokuratura Okręgowa w Warszawie za pośrednictwem Prokuratora Generalnego skierowała do marszałek Sejmu wniosek w tej sprawie. Wniosek prokuratora dotyczył czynu określonego w art. 157 paragraf 1 kodeksu karnego - czyli naruszenie czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia zagrożonego karą więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Chodzi o incydent, do którego - według jednego z uczestników spotkania - miało dojść podczas sylwestrowej imprezy w mieszkaniu na warszawskim Wilanowie z udziałem Czarneckiego. Przemysław Czarnecki stanowczo zaprzecza.

Czytaj dalej:

SW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka