Myśliwiec uderzył w dom w Irkucku. Źródło: Twitter/NEXTA/Tpyxa
Myśliwiec uderzył w dom w Irkucku. Źródło: Twitter/NEXTA/Tpyxa

Kolejna katastrofa samolotu w Rosji. Su-30 wbił się prosto w dom

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
W Irkucku rosyjski myśliwiec spadł na dom. Jak podaje gubernator obwodu irkuckiego Michaił Kobziew w katastrofie zginęło dwóch pilotów. To nie pierwszy taki przypadek w ciągu ostatniego tygodnia.

Myśliwiec spadł na dom

Gubernator obwodu irkuckiego Michaił Kobziew przekazał, że samolot spadł na drewniany dom przeznaczony dla dwóch rodzin. Zapewnił, że w katastrofie nie ucierpiał nikt z mieszkańców. Rosyjskie władze poinformowały, że piloci wykonywali lot testowy.

Jak informuje niezależny portal Nexta, Komitet Śledczy wszczął sprawę karną w sprawie katastrofy samolotu wojskowego na podstawie artykułu ws. "naruszenia zasad bezpieczeństwa i obsługi transportu lotniczego”. 

Zginęło dwóch pilotów 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że samolot wystartował z lotniska albo zakładów lotniczych, po czym utracono z nim łączność - podał serwis Meduza.

"Samolot spadł w granicach miasta, w sektorze budownictwa prywatnego. Na miejscu pracują jednostki straży pożarnej, informacje są wyjaśniane" - czytamy w komunikacie głównej administracji Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych w obwodzie irkuckim. 

W niedzielę agencja Interfax oświadczyła, że w katastrofie myśliwca Su-30, który spadł na dom mieszkalny w Irkucku na Syberii, zginęło dwóch pilotów.

To drugi taki wypadek w Rosji w ciągu tygodnia. W poniedziałek w katastrofie bombowca Su-34, który uderzył w ośmiopiętrowy blok mieszkalny w mieście Jejsk, w południowo-zachodniej Rosji. Wtedy zginęło 15 osób.

MP

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka