VII Kongres Open Eyes Economy Summit odbędzie się w Krakowie. Fot. Materiały prasowe
VII Kongres Open Eyes Economy Summit odbędzie się w Krakowie. Fot. Materiały prasowe

Kongres Open Eyes Economy Summit – o wiarygodności ekonomicznej

Redakcja Redakcja Ekonomia Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
Już niedługo rusza VII Kongres Open Eyes Economy Summit. Kongres ekonomii wartości odbędzie się w tym roku 22 i 23 listopada w ICE Kraków. Patronem medialnym wydarzenia jest Salon24.

Podczas tegorocznej edycji, tematem przewodnim będzie wiarygodność i jej odzwierciedlenia w życiu społeczno-gospodarczym i politycznym, z naciskiem na wiarygodność ekonomiczną państwa, a także instytucji i przedsiębiorstw.

Wiarygodność jako wartość nadrzędna


VII Kongres Open Eyes Economy Summit zwieńczony będzie prezentacją wniosków z opracowywanego raportu “Indeks wiarygodności ekonomicznej Polski”, którego celem jest analiza wiarygodności ekonomicznej naszego kraju. tym także ukazanie jej na międzynarodowym tle porównawczym. Autorami raportu są cenieni eksperci ekonomiczni i gospodarczy oraz wykładowcy akademiccy, redaktorem jest z kolei Jerzy Hausner – były wicepremier, członek Rady Polityki Pieniężnej w kadencji 2010–2016.

Organizatorzy podzielili wystąpienia na kilka bloków – FIRMA-IDEA, MIASTO-IDEA i MARKA – KULTURA i ŁAD MIĘDZYNARODOWY, ścieżki tematyczne w ramach tych bloków, oprócz wiarygodności ekonomicznej będą poruszały między innymi kwestie związane z etyką biznesu ("Prawa człowieka w biznesie"), klimatem ("Klimatyczna regeneracja miast", "Green Deal – energia, żywność, zdrowie").

W programie kongresu Open Eyes Economy Summit pojawi się także specjalna ścieżka tematyczna  poświęcona Ukrainie: "Open Eyes to Ukraine". W dyskusjach zostaną poruszone najważniejsze kwestie gospodarcze, społeczne, polityczne i kulturalne Ukrainy oraz kierunki rozwoju współpracy pomiędzy Polską i Ukrainą w takich obszarach, jak: handel, inwestycje, partnerstwo projektowe, zbliżenie kulturowe i wzajemna pomoc. Ma to na celu zacieśnianie relacji polsko-ukraińskich w atmosferze dialogu i wspólnego szukania rozwiązań. Swoją obecność potwierdzili już między innymi: Weronika Marczuk, Sergiy Tsivkach, Jacek Szugajew, Petro Poroszenko i Andrij Iwanowycz Sadowy.

O Open Eyes Economy Summit

Open Eyes Economy Summit (OEES) to Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości, który od 2016 r. z pomocą wybitnych osobistości ze świata nauki, ekonomii i kultury udowadnia, że biznes i gospodarka powinny opierać się na wartościach społecznych.

OEES poprzez interdyscyplinarny program, znane autorytety z życia gospodarczego i społecznego, żywą formułę konfrontującą różne punkty widzenia, z roku na rok wzmacnia swoją pozycję wydarzenia wyjątkowego. Potwierdzają to sukcesy Kongresu w konkursach branży eventowej w kraju (MP Power Awards) i w Europie (Conventa Best Event Award).
W Kongresie biorą udział naukowcy, przedsiębiorcy, dziennikarze, aktywiści, artyści i studenci. To wydarzenie gromadzące ludzi myślących odpowiedzialnie, otwarte dla uczestników niezależnie od ich wieku, statusu społecznego, ekonomicznego czy politycznego.

– W tegorocznej edycji szczytu ekonomii wartości, organizatorzy spodziewają się 5000 uczestników w trybie hybrydowym (online i stacjonarnie), a na 7 scenach wystąpi ok. 250 mówców z Polski i z zagranicy. Swój udział potwierdzili już Adam Bodnar, Marcin Wiącek, Brunon Bartkiewicz, Bronisław Komorowski, Mark Brzezinski, Christa Schweng, Katarzyna Łażewska-Hrycko, Anna Clunes, Zuzanna Raszkowska, Aleksandra Dulkiewicz i Paweł Wojciechowski – podsumowuje Dyrektor Wykonawcza Open Eyes Economy Summit Kinga Taćkiewicz.

Patronem medialnym wydarzenia jest Salon24.

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj8 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka