Morawiecki publikuje nagranie z okazji Święta Niepodległości. Źródło: Facebook/Mateusz Morawiecki
Morawiecki publikuje nagranie z okazji Święta Niepodległości. Źródło: Facebook/Mateusz Morawiecki

Morawiecki namawia do akcji w sieci. "Naród to wielka rodzina, świętujmy radośnie"

Redakcja Redakcja Święta, rocznice Obserwuj temat Obserwuj notkę 62
W piątek premier Mateusz Morawiecki zamieścił na swoim facebookowym profilu wideo na Święto Niepodległości. - Dzięki niepodległości możemy być sobą, cieszyć się wolnością, planować przyszłość na własnych zasadach. Polska, nawet jeśli ma wady, to jest największą wartością, dla której warto żyć i pracować – oświadczył szef rządu i zachęcił internautów do promowania hasztagu #KochamPolskę.

Morawiecki: Polska nam się udała 

Szef rządu zamieścił w mediach społecznościowych krótkie nagranie z okazji Święta Niepodległości. - 11 listopada jest świętem podniosłym, ale chyba czas najwyższy, żeby stał się też świętem radosnym, bo przecież dzięki niepodległości możemy być sobą, cieszyć się wolnością, planować przyszłość na własnych zasadach, po prostu być gospodarzami we własnym domu - powiedział.

Morawiecki zaznaczył, że święto niepodległości spędza zawsze z rodziną - z żoną i dziećmi, bo to przede wszystkim święto rodzinne. - A naród to także wielka rodzina - podkreślił premier.

- 11 listopada Polska zawsze jest najpiękniejsza, w naszym kraju jak w rodzinie każdy z nas jest różny, ale pod biało-czerwoną flagą potrafimy być jednością. I kiedy patrzę zwłaszcza na dzieci, które śpiewają hymn i machają flagami, to wiem, że Polska nam się udała. Nawet jeśli ma wady, to jest największą wartością dla której warto żyć i warto pracować - przekazał.


Premier zachęca internautów do komentowania 

Szef rządu zapytał także internautów, za co kochają Polskę i zachęcił do nagrania własnych odpowiedzi na to pytanie pod hasztagiem #KochamPolskę w mediach społecznościowych. 

11 listopada w Polsce obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości dla upamiętnienia przekazania przez Radę Regencyjną naczelnego dowództwa wojsk polskich Józefowi Piłsudskiemu tego dnia w 1918 r. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 1937 r. Zniesiono je w 1945 r. i przez cały okres PRL nie było oficjalnie obchodzone. Obchody przywrócono w 1989 r. na mocy ustawy - od tego czasu Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada jest dniem wolnym od pracy.

MP

Czytaj dalej: 

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj62 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura