Chwile grozy w samolocie z Poznania do Londynu. Maszyna musiała lądować w Niemczech

Airbus A321 - zdjęcie ilustracyjne. Fot. Flickr/Steve Coe
Airbus A321 - zdjęcie ilustracyjne. Fot. Flickr/Steve Coe
Samolot pasażerski z ok. 200 osobami na pokładzie dokonał nieplanowanego lądowania w niemieckim mieście Paderborn. Samolot był w drodze z Poznania do Londynu, gdy załoga otrzymała informację o podłożeniu bomby. Prawdopodobnie chodzi o przewoźnika Wizz Air, gdyż to on dysponuje flotą Airbusów A321.

Przymusowe lądowanie w Paderborn

Pasażerowie spędzili noc na lotnisku. Akcja przeszukania maszyny, w której brały udział także psy, trwała jeszcze rano, a lotnisko pozostawało zamknięte. Airbus został przeszukany z psami.

- Podczas przeszukania samolotu Airbus A321 węgierskich linii lotniczych nie znaleziono żadnych podejrzanych przedmiotów - zapewniła policja. Wykorzystywano również specjalnie wyszkolone psy.

Sygnał o zagrożeniu bombowym pochodził z polskiej kontroli ruchu lotniczego - powiedziała rzeczniczka policji. Groźba została odebrana telefonicznie.

Lotnisko było zamknięte

Według policji, samolot wystartował z Poznania w Polsce w niedzielę wieczorem i wylądował na lotnisku Paderborn/Lippstadt około godziny 22.05 na polecenie danej linii lotniczej. Lotnisko zostało ponownie otwarte dopiero we wczesny poniedziałek rano. Jeden samolot został skierowany do lądowania na lotnisku w Düsseldorfie.

Początkowo nie było wiadomo, kiedy 199 pasażerów i 7 członków załogi będzie kontynuować lot. Jak zapowiedziała rano policja, mieli oni zostać zakwaterowani w hotelach w okolicy "w miarę możliwości".

Lot Wizz Air z Poznania do Londynu

Jak podaje serwis danych lotniczych "Flightradar24", Airbus A321 wystartował zgodnie z planem z lotniska w Poznaniu o godz. 20.36 w niedzielę, a następnie przeleciał przez Berlin i Hanower. Tuż po starcie polska kontrola ruchu lotniczego otrzymała telefonicznie informację o zagrożeniu bombowym i przekazała ją władzom w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Około godziny po starcie samolot zboczył z zaplanowanego kursu tuż przed granicą niemiecko-holenderską i przekierowano go w stronę Paderborn, gdzie samolot wylądował o 22.05. Na pokładzie było 199 pasażerów i siedmiu członków załogi. Wizz Air oferuje lot na trasie Londyn - Poznań raz dziennie.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka