W zarządzie największego na świecie producenta pojazdów elektrycznych mogą zajść duże zmiany. fot. Steve Jurvetson, Flickr, CC BY 2.0
W zarządzie największego na świecie producenta pojazdów elektrycznych mogą zajść duże zmiany. fot. Steve Jurvetson, Flickr, CC BY 2.0

W Tesli może dojść do nieoczekiwanej zmiany. Elon Musk przez lata prowadził poszukiwania

Redakcja Redakcja Biznes Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Już niedługo Elon Musk może oddać stery w Tesli komuś innemu. Pojawiają się doniesienia, że współzałożyciel i dyrektor generalny firmy ma w końcu na oku kogoś, kto nadawałby się na nowego CEO Tesli.

Elon Musk znalazł swojego następcę? Tesla może mieć nowego CEO

Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości w zarządzie największego na świecie producenta pojazdów elektrycznych mogą zajść duże zmiany.

Wskazuje na to środowy artykuł agencji Reuters. James Murdoch, członek rady dyrektorów Tesli, który składał w środę zeznania dotyczące pakietu płac Tesli w 2018 roku miał przyznać, że dyrektor generalny Elon Musk na przestrzeni ostatnich miesięcy miał zidentyfikować osobę, która jego zdaniem mogłaby się sprawdzić w roli nowego CEO Tesli.

Elon Musk nie wchodził w szczegóły i nie sugerował, kto może zostać nowym liderem Tesli, jednak te doniesienia mogą wzniecić kolejną zaciekłą debatę wśród wielu obserwujących poczynania Elona Muska oraz, co pewnie istotniejsze - inwestorów ekscentrycznego miliardera.

Tesla notuje słabe wyniki, Musk ma coraz więcej na głowie

Niedawno Musk przejął ostatecznie Twittera za 44 miliardy dolarów, a jedną z jego pierwszych decyzji jako nowego właściciela było zwolnienie wszystkich pracowników zajmujących kierownicze stanowiska. Rozwiązał zarząd, tym samym stając się jedynym decydentem w firmie.

Choć Musk dawał do zrozumienia, że jego pobyt w Twitterze może być jedynie tymczasowy, to warto zwrócić uwagę na fakt, że jest to kolejne wielkie przedsiębiorstwo pod jego rządami. Musk dowodzi też w SpaceX i Neuralink, nie wspominając o licznych mniejszych projektach. 

Jednak nawyk tego przedsiębiorcy związany z kierowaniem wieloma międzynarodowymi firmami na raz skutkował wzmożonymi kontrolami i krytyką ze strony środowiska analityków i inwestorów. Nie brakuje głosów, że słabe wyniki giełdowe Tesli (akcje spadły o 54 proc. od początku roku i 40 proc. w ciągu ostatnich 2 miesięcy) to właśnie efekt jego sposobu zarządzania, co łączy się z utratą zaufania inwestorów w jego zdolność do koncentracji na tylu projektach.

SW

Czytaj dalej: 

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka