Budynek kancelarii komorniczej w Łukowie, fot. Policja lubelska
Budynek kancelarii komorniczej w Łukowie, fot. Policja lubelska

Atak z nożem na kancelarię komorniczą. Ziobro zapowiada ukaranie winnego zbrodni

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 42
Pragnę zapewnić, że prokuratura dołoży wszelkich starań, by surowo ukarać winnego zabójstwa łukowskiej komornik - zapewnił minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. 44-letnia komornik, która w piątek została zaatakowana przez nożownika, zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Ziobro zapowiada, że dopilnuje ukarania agresora

"Rodzinie i bliskim zamordowanej pani komornik w Łukowie składam wyrazy najgłębszego współczucia. Pragnę zapewnić, że prokuratura dołoży wszelkich starań, by surowo ukarać winnego tej zbrodni" - napisał w sobotę rano na Twitterze Ziobro.

Wszedł do kancelarii komorniczej z nożem w ręku

W piątek przed godz. 13 do jednej z kancelarii komorniczych w Łukowie wszedł mieszkaniec powiatu i zaatakował nożem dwie osoby: 44-letnią komornik i pracownika kancelarii. "Policjanci, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu, użyli wobec agresywnego nożownika broni palnej. Zraniony mężczyzna został przetransportowany do szpitala" - informował rzecznik KWP.

Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie przeszła operację, ale jej życia nie udało się uratować. Do szpitala trafili również pracownik kancelarii i postrzelony w okolicę brzucha napastnik.

Agresor miał długi i chciał się zemścić na komorniku

Jak informuje portal lukow24.pl nieoficjalnie wiadomo, że agresor to prawdopodobnie dłużnik, który w tym samym dniu przyszedł z awanturą do innej kancelarii komorniczej. Zaatakował także kuriera. Prawdopodobnie 42-latek szukał kancelarii, która prowadziła jego sprawę. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia wraz z prokuraturą.

ja

Czytaj też:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo