Mecz Maroko - Chorwacja. Źródło: EPA/Abir Sultan

Mundial pełen niespodzianek. Nieoczekiwane potknięcie wicemistrzów świata w Katarze

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Wicemistrzowie świata, piłkarze Chorwacji bezbramkowo zremisowali z Maroko w swoim pierwszym meczu na mundialu w Katarze. "Ogniści" do spotkania przystąpili w najmocniejszym składzie z Luką Modriciem grającym w środku pola. Mimo to, nie zdołali przebić się przez marokańską obronę. Kolejna sensacja w fazie grupowej stała się faktem.

Chorwaci, wicemistrzowie świata z 2018 roku, w kiepskim stylu rozpoczęli mundial w Katarze. Nic ciekawego nie pokazali też Marokańczycy. Mecz otwierający rywalizację w grupie F zakończył się bezbramkowym remisem. To kolejna, ogromna niespodzianka w turnieju - Arabia Saudyjska sprawiła sensację i ograła Argentynę 2:1, a Tunezja urwała punkty faworyzowanej Danii (0:0).

Długo czekaliśmy na pierwszy celny strzał

Pierwszy celny strzał na bramkę kibice zobaczyli dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Uderzał Nikola Vlasic, ale Bono nie dał się zaskoczyć. Po chwili piłka po strzale z dystansu Luki Modrica poszybowała nad poprzeczką.

W pierwszych minutach po przerwie zrobiło się trochę ciekawiej. Noussar Mazraoui oddał strzał głową z bliskiej odległości, ale z trudnego kąta i Dominik Livakovic nie dał się zaskoczyć. W 53. minucie zagotowało się w polu karnym Marokańczyków. Po rzucie rożnym w wielkim zamieszaniu próbował wepchnąć piłkę do bramki Dejan Lovren, jednak wybił ją jeden z obrońców.

Na odnotowanie zasługuje jeszcze w 65. minucie rzut wolny w wykonaniu Achrafa Hakimiego. Obrońca Paris Saint-Germain strzelił bardzo mocno, a Livakovic był dobrze ustawiony i wypiąstkował piłkę.

Maroko - Chorwacja

Maroko: Bono - Achraf Hakimi, Nayef Aguerd, Romain Saiss, Noussair Mazraoui (60. Yahia Attiat-Allal) - Azzedine Ounahi (81. Abdelhamid Sabiri), Sofyan Amrabat, Selim Amallah - Hakim Ziyech, Youssef En-Nesyri (81. Abderrazak Hamdallah), Sofiane Boufal (65. Abde Ezzalzouli).

Chorwacja: Dominik Livakovic - Josip Juranovic, Dejan Lovren, Josko Gvardiol, Borna Sosa - Luka Modric, Marcelo Brozovic, Mateo Kovacic (79. Lovro Majer) - Nikola Vlasic (46. Mario Pasalic), Andrej Kramaric (71. Marko Livaja), Ivan Perisic (90. Mislav Orsic).

Grupa F: Maroko - Chorwacja 0:0 .

Żółta kartka - Maroko: Sofyan Amrabat.

Sędzia: Fernando Rapallini (Argentyna). Widzów 59 407.

O godz. 20 rozpocznie się drugi mecz w grupie F z udziałem reprezentacji Belgii i Kanady. Swój następny mecz "Ogniści" zagrają z Kanadą w niedzielę 27.11. Z kolei Marokańczycy tego samego dnia zmierzą się z faworytem grupy F - Belgią. O godzinie 14 w innej rywalizacji grupowej Niemcy sprawdzą obronę Japonii.