Cristiano Ronaldo odchodzi z Manchesteru United. Źródło: Instagram/Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo odchodzi z Manchesteru United. Źródło: Instagram/Cristiano Ronaldo

Ronaldo sam zburzył swój pomnik. W Manchesterze nikt nie będzie za nim płakał

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
"Nie mam szacunku do ten Haga, ponieważ on nie szanuje mnie" – opisywał relację z trenerem Manchesteru United Cristiano Ronaldo. W konsekwencji tych wydarzeń we wtorek angielski klub poinformował o rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron z portugalskim napastnikiem.

Kontrakt Cristiano Ronaldo z Manchesterem United został rozwiązany za porozumieniem stron - poinformował we wtorek angielski klub. To pokłosie niedawnego wywiadu udzielonego przez portugalskiego piłkarza, w którym stwierdził m.in., że nie ma szacunku do trenera Erika ten Haga.

Ronaldo odchodzi z Manchesteru United 

Od początku sezonu relacje Ronaldo z holenderskim szkoleniowcem nie były dobre. W ubiegłym miesiącu stały się fatalne, gdy Portugalczyk pod koniec ligowego meczu z Tottenhamem Hotspur odmówił wejścia na boisko jako zmiennik i udał się do szatni. W konsekwencji został na krótko odsunięty od pierwszej drużyny.

37-letni Ronaldo w "ManU" występował w dwóch okresach. Najpierw w latach 2003-09, a potem wrócił w 2021 roku. Zdobył 145 goli w 346 meczach. W 2009 roku wygrał z "Czerwonymi Diabłami" Ligę Mistrzów oraz trzykrotnie mistrzostwo Anglii.

Nowy klub dopiero od stycznia 

Od miesięcy Portugalczyk wysyłał czytelne sygnały, że jest niezadowolony ze swojej pozycji w drużynie. Latem nie brakowało spekulacji, że chętnie zmieniłby pracodawcę, ale ostatecznie pozostał w Manchesterze. Z nowym klubem będzie mógł związać się w styczniu, kiedy otwarte zostanie okienko transferowe.

Obecnie Ronaldo przebywa w Katarze z drużyną narodową, która rywalizację w mundialu rozpocznie w czwartek meczem z Ghaną.

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport