Wyjątkowe spotkanie o Żołnierzach Wyklętych, ubeckich aresztach i historii Pragi

Żołnierze Wyklęci. Jutro ciekawe spotkanie dla zainteresowanych historią oporu w warszawskiej Pradze.
Żołnierze Wyklęci. Jutro ciekawe spotkanie dla zainteresowanych historią oporu w warszawskiej Pradze.
Kustosz Pamięci o Żołnierzach Wyklętych i poseł Paweł Lisiecki zaprasza na spotkanie o historii Żołnierzy Wyklętych z warszawskiej Pragi i miejscach komunistycznej kaźni. Dyskusja rozpocznie się we wtorek 29 listopada o godz. 19.00 w Szkole Podstawowej im. Witolda Pileckiego przy ul. Józefa Sierakowskiego 9.

Warszawa - cel Stalina

Znawca Warszawy Tomasz Łabuszewski pisał o wyjątkowości Warszawy, która była oczkiem w głowie Józefa Stalina i polskich komunistów. Likwidacja struktur Polskiego Państwa Podziemnego nie zakończyła procesu instalacji narzuconej Polakom władzy. Pozostała Praga, niezwykle doświadczona przez wojnę z mieszkańcami, którzy stali się naocznymi świadkami wiarołomstwa naszych sojuszników - dodał.  

Zobacz: Tajemnica śmierci przybocznego Łukaszenki. Dyktator Białorusi będzie następny?

Dyskusja o historii Żołnierzy Wyklętych z warszawskiej Pragi

Paweł Lisiecki  opowie o praskiej „mapie komunistycznych zbrodni” i historii budynków obsadzonych przez sowiecki i polski aparat bezpieczeństwa publicznego. W nich zlokalizowano areszty, miejsca kaźni Żołnierzy Wyklętych: przy ul. Strzeleckiej 8 (areszt śledczy NKWD i WUBP), ul. Strzeleckiej 10A (areszt NKWD), LO im. Władysława IV przy ul. Jagiellońskiej 38 (areszt tymczasowy oraz siedziba Sowieckiego Trybunału Wojennego Armii Czerwonej), gmach PKP przy ul. Wileńskiej 2/4 (pierwsza siedziba UBP m.st. Warszawy wraz z aresztem, Dom Studenta przy ul. Cyryla i Metodego 4 (siedziba Urzędu Bezpieczeństwa m.st. Warszawy) oraz budynki przy ul. 11 Listopada 66 i 68.  

Nie przegap: Orlen słono zapłaci za błędy Lotosu. Efekt działań mafii VAT-owskiej

                                        image

Dyskusja o tragicznych Losach Wyklętych we wtorek 29 listopada o godz. 19.00 w Szkole Podstawowej im. Witolda Pileckiego przy ul. Józefa Sierakowskiego 9. Wstęp jest wolny. 

Czytaj: Solidarna Polska ma plan, jak dopaść Tuska. Zbiera nawet podpisy


Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Komentarze