Wojciech Szczęsny broni karnego. Źródło: EPA/Friedemann Vogel

Zwycięska porażka Polski. Dla kibiców to był “najdłuższy” mecz w historii

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 190
Polska przegrała z Argentyną 2:0, ale dzięki korzystnemu wynikowi meczu Meksyk - Arabia Saudyjska (2:1) awansowała do 1/8 finału Mistrzostw Świata w Katarze. Biało-czerwonych czeka teraz spotkanie z Francją w niedzielę o godz. 16:00.

Wojciech Szczęsny broni karnego

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki w środkowej części boiska. Polacy stworzyli sobie jedną sytuacje bramkową. Robert Lewandowski poradził sobie z obrońcą i skierował podanie do Krystiana Bielika, który źle uderzył.

Później inicjatywę przejęła Argentyna, która do końca pierwszej połowy przeważała.

W 39. minucie kontrowersyjnego karnego podyktował dla Argentyny sędzia Danny Makkelie. Wojciech Szczęsny jednak znowu stanął na wysokości zadania i obronił "jedenastkę", którą wykonywał Lionel Messi.

Przegrywamy, ale awansujemy

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla biało-czerwonych. Od razu po przerwie bramkę dla Argentyny zdobył Alexis Mac Allister po przypadkowym uderzeniu.

Mecz nadal układał się pod dyktando Argentyny. W 67. minucie do bramki w fenomenalnym stylu trafił Julian Alvarez. Argentyńczycy do końca przeważali, ale mimo wielu akcji nie udało im się pokonać Wojciecha Szczęsnego.

Tuż po zakończeniu meczu oczy wszystkich polskich kibiców zwrócone były na spotkanie Meksyku z Arabią Saudyjską. Meksykanie zdetronizowali Saudyjczyków i przez większość drugiej połowy prowadzili 2:0. Do awansu potrzebowali jednak trzeciej bramki, ale to się nie udało.

W doliczonym czasie gry reprezentacje Meksyku dobił Salem Al-Dawsari, który po ciekawej akcji skierował piłkę do bramki.