Dramatyczne informacje o stanie zdrowia legendy futbolu

Pele otrzymuje opiekę paliatywną. Źródło: Instagram/Pele
Pele otrzymuje opiekę paliatywną. Źródło: Instagram/Pele
W sobotę w mediach pojawiła się informacja, że legenda brazylijskiej piłki Pele otrzymuje opiekę paliatywną. "Król futbolu" postanowił odnieść się do tych doniesień i napisał w mediach społecznościowych, że "jest silny, pełny nadziei oraz poddaje się leczeniu".

Problemy zdrowotne Pele 

Były znakomity piłkarz przeszedł operację guza okrężnicy na początku września ubiegłego roku. Oprócz problemów z układem pokarmowym legenda futbolu od lat cierpi na problemy z biodrami. W szpitalu pojawia się regularnie na badania oraz sesje chemioterapii.

We wtorek pojawił się w szpitalu, gdzie zdiagnozowano - według oficjalnych raportów placówki - infekcję dróg oddechowych. W dokumencie zaznaczono, że pozostanie w szpitalu jeszcze przez kilka dni, ale jego stan się poprawia.

"Folha de Sao Paulo" poinformowała, że Pele przestał reagować na leczenie onkologiczne i otrzymuje środki medyczne jedynie z powodu objawów, takich jak bóle i duszności. Tych doniesień nie potwierdzili dotychczas ani lekarze, ani rodzina.

Pele z apelem do kibiców 

Legendarny piłkarz na Instagramie odniósł się do informacji medialnych nt. jego stanu zdrowia. 

"Moi przyjaciele, chciałbym wszystkich uspokoić, wprawić w pozytywny nastrój. Jestem silny, pełny nadziei i poddaję się leczeniu jak zwykle. Pragnę podziękować całemu zespołowi medycznemu za opiekę, jaką otrzymałem. Mam wiarę w Boga i każda wiadomość pełna miłości od was daje mi mnóstwo energii. I oglądajcie Brazylię na mistrzostwach świata!" – napisał Pele. 

W sobotę obecne gwiazdy piłki nożnej życzyły Pele zdrowia za pośrednictwem mediów społecznościowych. Z prośbą o "modlitwę do króla" zwrócił się do swoich fanów napastnik Francji Kylian Mbappe.


Pele jest jedynym trzykrotnym mistrzem świata. Z reprezentacją Brazylii triumfował na mundialach w 1958, 1962 i 1970 roku.

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport