Kaczyński kontra Tusk. Prezes PiS zgadza się na debatę, ale pod pewnymi warunkami

Jarosław Kaczyński w rozmowie na antenie Radia Wrocław przyznał, że mógłby spotkać na debacie z Donaldem Tuskiem. (fot. PAP)
Jarosław Kaczyński w rozmowie na antenie Radia Wrocław przyznał, że mógłby spotkać na debacie z Donaldem Tuskiem. (fot. PAP)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu na antenie Radia Wrocław, gdzie był gościem "Rozmowy Dnia". Kaczyński oznajmił, że mógłby spotkać się na debacie z Donaldem Tuskiem, jednak przedstawił pewne warunki.

Kaczyński spotka się na debacie z Tuskiem?

Kaczyński powiedział, że weźmie udział w debacie z Tuskiem, jeśli nie będzie ze strony przewodniczącego PO "obrzucania wyzwiskami, czy pogróżkami".

— Jeżeli to będzie debata w uczciwych warunkach i jednocześnie, jeżeli przedtem Donald Tusk da jakieś sygnały, że to nie będzie z jego strony obrzucanie wyzwiskami, czy pogróżki, że nie będzie szedł tym tropem, którym idzie dotychczas, to tak — mówił prezes PiS odpowiadając na pytanie o to, czy jest szansa na debatę pomiędzy nim a Tuskiem.

Kaczyński o słowach Tuska: Zbliżają się do gróźb karalnych

Prezes PiS ostrzegł, że wypowiedzi lidera PO "zbliżają się do gróźb karalnych".

— No ale jeżeli to będzie dyskusja na ten temat, ile lat będę siedział za to, że służyłem dobrze Polsce, to takiej dyskusji nie będę prowadził. Być może po wyborach, dla nas zwycięskich, takie dyskusje, ale to już inni będą prowadzili z panem Tuskiem, bo wiele tych jego wypowiedzi już zbliża się do gróźb karalnych — odgrażał się Kaczyński.

Zaproszenie Tuska

Jak zauważa TVN24, od ostatniej debaty Kaczyńskiego i Tuska minęło piętnaście lat. 19 lipca 2021 roku Donald Tusk ponownie zapraszał prezesa PiS do spotkania.

— Panie Kaczyński, wyjdź z tej swojej jaskini. Stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi wymienić się argumentami. Nie bój się, nie wstydź — mówił wówczas Tusk w Gdańsku.

Kaczyński odpowiedział na te słowa 16 października 2021 roku, na antenie radia RMF FM. Stwierdził wtedy, że jeśli Tusk "powie przepraszam", to się z nim spotka. Na wypowiedź prezesa PiS Tusk zareagował wpisem na Twitterze.

— Przepraszam, Jarku. A teraz datę i miejsce debaty poproszę. Z góry dziękuję — napisał. Kaczyński nie odpowiedział jednak na ten wpis.


RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj84 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka