To on pokieruje kampanią PiS. Ma już sukcesy na koncie

Tomasz Poręba, europoseł PiS. Fot. screen Youtube
Tomasz Poręba, europoseł PiS. Fot. screen Youtube
Europoseł Tomasz Poręba będzie odpowiedzialny za przekaz kampanijny PiS przed wyborami do parlamentu. - To będą najważniejsze wybory po 1989 roku - zapowiada polityk z Grybowa.

Jak opisuje "Wirtualna Polska", kandydaturę Tomasza Poręby wysunął sam Jarosław Kaczyński, a komitet polityczny partii rządzącej przystał na propozycję prezesa PiS. Ostateczną decyzją podjęto wczoraj, 7 grudnia na zebraniu najważniejszych ludzi w ugrupowaniu. Za kontakty z mediami odpowiedzialny będzie natomiast Rafał Bochenek, nowy rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. 

Czytaj: To on miał objąć władzę po przeprowadzeniu zamachu stanu. Kim jest niemiecki książę?

Historyczna kampania z 2019

Blisko 50-letni Poręba w przeszłości kierował kampaniami PiS w 2018 roku do samorządu i rok później do europarlamentu. Szczególnie ta druga, gdy opozycja wystartowała pod wspólną listą Koalicji Europejskiej, okazała się sukcesem. Formacja Kaczyńskiego uzyskała 45,38 proc. głosów, co dało jej olbrzymią przewagę nad rywalami. Koalicja Europejska mogła się pochwalić wynikiem 38,47 proc. w eurowyborach. Była to historyczna chwila dla PiS, bo ta partia nigdy wcześniej nie wygrała wyborów europejskich. 

Tomasz Poręba jest eurodeputowanym od 2009 roku. Po wykonanej pracy na rzecz PiS w 2019 r., zajął się sprawami swojego regionu i Parlamentu Europejskiego. Warto przypomnieć, że podczas ostatnich wyborów do europarlamentu Poręba zdobył 276 tys. głosów - to było aż 37 proc. głosów oddanych w okręgu, zdecydowanie najlepszy indywidualny wynik pod tym względem. W infrastrukturze "pilnuje" budowy drogi via Carpatia. W sporcie europoseł wspiera szczególnie rozwój Stali Mielec, której kibicuje w PKO Ekstraklasie. 

Zobacz: Tego szukaliśmy w Google. Rok 2022 upływa pod znakiem wojny na Ukrainie

"Najważniejsze wybory po 1989" 

- To będą najważniejsze pod każdym względem wybory po 1989 roku - przyznał Poręba w rozmowie z tvp.info. - Ich stawką będzie to, czy Polska będzie się nadal szybko rozwijać, kontynuować strategiczne projekty i prowadzić dalej suwerenną politykę służącą obywatelom. Dlatego musimy wygrać i wierzyć, że to zwycięstwo jest absolutnie możliwe - argumentował eurodeputowany. 

- Każdy musi dać z siebie wszystko. Interes Polski i Polaków musi być dla wszystkich najważniejszy - zagrzewa PiS do wyborczej walki Poręba. 

Nie przegap: Michniewicz po aferze premiowej. "Temat z Lewandowskim zajął 5 minut, po odprawie"


GW


Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka