Premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu portalowi wPolityce.pl. Szef rządu wypowiedział się na temat Donalda Tuska i nadchodzących wyborów. (fot. PAP)
Premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu portalowi wPolityce.pl. Szef rządu wypowiedział się na temat Donalda Tuska i nadchodzących wyborów. (fot. PAP)

Morawiecki porównał Tuska do "zrzędzącego smerfa Marudy"

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 55
Premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu portalowi wPolityce.pl. Poruszył w nim m. in. temat Donalda Tuska, który na swoich wiecach obwinia polski rząd o skutki agresji Putina w obliczu wojny na Ukrainie. — Jest taki smerf Maruda, który tylko innych recenzuje, krytykuje, poucza i zrzędzi. Malkontent. Wypisz wymaluj – Donald Tusk — mówił Morawiecki.

Wywiad Morawieckiego dla wPolityce.pl

Morawiecki w wywiadzie dla wPolityce.pl podkreślił, że w obliczu wystąpień Donalda Tuska na wiecach, podczas których obwinia on polski rząd m. in. o skutki wojny na Ukrainie, najważniejsze jest "przypominanie o prawdzie".

— Te tezy pana Tuska są kłamstwem. Najważniejsze, że Polacy widzą ogromny wysiłek, który wkładamy w obronę kraju przed skutkami wojny i kryzysów — powiedział premier. — My działamy sprawczo, pojawia się temat, szykujemy rozwiązania, wdrażamy je. Nasz gabinet nie odwraca oczu od problemów — podkreślił. Wśród rozwiązań wprowadzonych przez rząd wymienił m. in. tarczę antyinflacyjną, dopłaty do nawozów, dodatki do nośników energii, wakacje kredytowe czy obcięcie VATu na żywność. — Tu można by jeszcze długo wymieniać — powiedział.

Premier o Tusku: Smerf Maruda

Morawiecki pytany o to, czy PiS wygrywa walkę o z Tuskiem w kontekście nadchodzących wyborów odparł, że "tak, choć jeszcze trwa".

— Nie odwracam oczu od problemów ani nie udajemy, że problemu nie ma. Przypomnijmy sobie narrację opozycji: węgla miało nie być, potem miał być za drogi, teraz płaczą, że jest go za dużo, a mówili jeszcze, że węgiel nie pali się na łopacie. To wszystko okazało się hucpą i happeningiem — powiedział premier. 

Następnie szef rządu porównał Donalda Tuska do smerfa Marudy, "który tylko innych recenzuje, krytykuje, poucza i zrzędzi". — Malkontent. Wypisz wymaluj – Donald Tusk — powiedział Morawiecki.

Morawiecki: Tusk przegrywa

Premier podkreślił, że rząd nie lekceważy opozycji i "ma w sobie pokorę".

— Wiemy, że zawsze można z kimś przegrać. Ale prawda jest taka, że najłatwiej jest przegrać z sobą — powiedział szef rządu. — A widzimy przecież wszyscy, że opozycja szuka też sojuszników gdzieś tam na obrzeżach naszego obozu. W ten sposób najbardziej zagorzali radykałowie z jednej i drugiej strony łączą siły i wspólnie pracują na to, by nie było unijnych pieniędzy — dodał.

Podkreślił przy tym, że PiS "idzie drogą środka", by "jak najlepiej chronić poziom życia Polaków" i walczyć z kryzysem ekonomicznym, który obecnie panuje na całym świecie. Zastrzegł jednocześnie, że "w wielu miejscach opozycja przeszkadza".

Morawiecki zaznaczył, że "nie ma żadnego efektu Tuska". 

— To jest bujda i spin, i PR Donalda Tuska. Opozycja utknęła na mieliźnie — mówił premier. — Siedem lat temu Platforma kierowana przez Ewę Kopacz miała bardzo podobne sondaże do tych, które dzisiaj ma Donald Tusk — dodał.

— Wszystkie te zmiany liderów, koalicje, łączenia nic nie dają, nie zdołali się wybić powyżej naszego poziomu — powiedział Morawiecki. — Chcę wysłać jasny sygnał: nie ma żadnego efektu Tuska, nie dajmy sobie wmówić takiego spinu. Tusk przegrywa — podsumował.

RB

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj55 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka