Czy środki z KPO przejdą Polsce koło nosa? Fot. Pixabay/PAP/Canva
Czy środki z KPO przejdą Polsce koło nosa? Fot. Pixabay/PAP/Canva

Miliardy euro dla Polski? Polacy wskazują, kto do dymisji, jeśli środków nie będzie

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 81
Aż 68,6 proc. badanych jest zdania, że Polska otrzyma środki z Krajowego Planu Odbudowy - tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez United Surveys, który w poniedziałek został opublikowany przez „Wirtualną Polskę”. Sondaż pokazuje też, kto powinien stracić polityczne stanowiska, jeśli tych środków jednak nie będzie.

KPO dla Polski? Polacy optymistami

„Aż 68,6 proc. badanych jest zdania, że Polska otrzyma środki z Krajowego Planu Odbudowy - tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez United Surveys ”- podaje Wirtualna Polska w poniedziałek.

Polecamy:


Jednak, jeśli nie uda się zdobyć tych pieniędzy, Polacy są zdania, że dwóch polityków powinno się pożegnać ze stanowiskami: chodzi o premiera Mateusza Morawieckiego i ministra Zbigniewa Ziobro


- dodaje WP.

Środki z KPO? "Raczej za rządów obecnej opozycji"

Z sondażu wynika, że 28,1 proc. ankietowanych wierzy, że Polska uzyska środki z KPO jeszcze przed wyborami parlamentarnymi w 2023 r. 28,3 proc. badanych jest zdania, że środki zostaną wypłacone po wyborach, jeśli władzę przejmie opozycja. 12,2 proc. badanych twierdzi, że środki z KPO dla Polski pojawią się po przyszłorocznych wyborach - nawet jeśli PiS wygra je po raz kolejny.

"Morawiecki i Ziobro do dymisji"

„Pracownia United Surveys zapytała ankietowanych, czy jeśli Polska nie uzyska pieniędzy z KPO, to kto powinien za to zapłacić posadą w rządzie. 3,4 proc. Polaków wskazało na szefa polskiego rządu, Mateusza Morawieckiego. 15,4 proc. badanych jest zdania, że to minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powinien ponieść konsekwencje za brak środków z KPO. Jednak aż 41,6 proc. ankietowanych domaga się dymisji zarówno Morawieckiego, jak i Ziobry w przypadku fiaska ws. Krajowego Planu Odbudowy. 33,1 proc. Polaków wybrało odpowiedź »żaden z nich«, a 6,5 proc. - »trudno powiedzieć«” – podaje WP.

KW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka