77 proc. Polaków uważa, że celebryci są zbyt łagodnie traktowani przez wymiar sprawiedliwości. fot. pxhere, CC0
77 proc. Polaków uważa, że celebryci są zbyt łagodnie traktowani przez wymiar sprawiedliwości. fot. pxhere, CC0

Polacy mówią "Nie" taryfie ulgowej dla celebrytów. Wymiar sprawiedliwości zbyt łagodny

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 48
77 proc. badanych uważa, że sądy i prokuratura zbyt łagodnie traktują występki celebrytów, a 5 proc., że zbyt surowo – wynika sondażu pracowni Social Changes, zrealizowanego na zlecenie portalu wPolityce.pl.

Sondaż: 77 proc. Polaków uważa, że celebryci są zbyt łagodnie traktowani przez wymiar sprawiedliwości 

W badaniu zapytano respondentów, jak według nich polski wymiar sprawiedliwości, czyli sądy i prokuratura traktują występki celebrytów.

77 proc. badanych wybrało odpowiedź "zbyt łagodnie”. W opinii 5 proc. respondentów, sądy i prokuratura traktują celebrytów "zbyt surowo”, a 18 proc. oceniło, że "w sam raz".

Czytaj:

Celebryci z taryfą ulgową. Tak uważają sympatycy PiS

Dane szczegółowe wskazują, że o zbyt łagodnym traktowaniu celebrytów przekonanych jest 84 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Wśród sympatyków Koalicji Obywatelskiej wskaźnik ten jest wyraźnie niższy, i wynosi 59 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) od 2 do 5 grudnia br. na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1071 osób. 

SW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości