Jerzy S. usłyszał zarzut prowadzeni pojazdu w stanie nietrzeźwości. Źródło: PAP/Łukasz Gągulski
Jerzy S. usłyszał zarzut prowadzeni pojazdu w stanie nietrzeźwości. Źródło: PAP/Łukasz Gągulski

To już pewne, aktor Jerzy S. usłyszał zarzuty. Może ponieść surowe konsekwencje

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 43
Aktor Jerzy S. usłyszał we wtorek zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko. Jak zaznaczył, w tej sprawie nie ma mowy o wypadku drogowym. Aktor złożył wyjaśnienia i przyznał się do kierowania autem po alkoholu.

Jerzy S. usłyszał zarzuty za swój pijacki rajd

75-letni aktor w połowie października potrącił na al. Mickiewicza w Krakowie 44-letniego motocyklistę. Uderzył go autem w łokieć, motocyklista się przewrócił. Kierowca auta jechał dalej, bo - jak tłumaczył potem na miejscu policji - nie zauważył kolizji. Kiedy został zatrzymany, badanie wykazało, że ma 0,7 promila alkoholu w organizmie. Jak już informowaliśmy, aktor został przesłuchany i miał we wtorek usłyszeć zarzuty.

Polecamy:

We wtorek w Prokuraturze Rejonowej Kraków-Krowodrza w Krakowie Jerzy S. usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Prokurator Hnatko powiedział dziennikarzom, że po przedstawieniu zarzutu aktor został przesłuchany w charakterze podejrzanego.

"Złożył obszerne wyjaśnienia. Przede wszystkim przyznał się do tego, że prowadził pojazd, będąc pod wpływem alkoholu" - przekazał prokurator.

Jerzy S. nie został oskarżony o ucieczkę z miejsca zdarzenia

Hnatko podkreślił, że dla prokuratury najistotniejsze było stwierdzenie, czy doszło do wypadku drogowego i ewentualnej ucieczki z miejsca wypadku, czy też nie.

"W tej sprawie z uwagi na to, że nie stwierdzono, aby były obrażenia (u motocyklisty - PAP), które trwałyby powyżej 7 dni, nie ma mowy o wypadku drogowym, nie ma mowy w związku z tym o ucieczce z miejsca wypadku drogowego" - powiedział prokurator.

SW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości