Wałęsa był chory, lecz nie leżał w łóżeczku. Historyk ujawnia, co robił w tym czasie

Lech Wałęsa wręcza kwiaty Dorocie Wellman, fot. Facebook/Lech Wałęsa
Lech Wałęsa wręcza kwiaty Dorocie Wellman, fot. Facebook/Lech Wałęsa
Lech Wałęsa nie stawił się na zdalnej rozprawie w sądzie w sprawie, którą wytoczył Sławomirowi Cenckiewiczowi, gdyż - jak wynika z przedstawionego zwolnienia lekarskiego - był chory. Według zaleceń powinien leżeć, ale nie przeszkodziło mu to robić w tym czasie zupełnie inne rzeczy.

Lech Wałęsa aktywny na Faceboooku

Z profilu Lecha Wałęsy na Facebooku dowiadujemy się m.in., że udzielił wywiadu hiszpańskiemu dziennikarzowi, a także dziennikarce Dorocie Wellman. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ponieważ  były prezydent jest bardzo aktywną osobą, niedawno np. przebywał w Meksyku, gdyby nie zwrócił na to uwagi historyk Sławomir Cenckiewicz.

Zobacz też: Czarne chmury gromadzą się nad Jerzy Stuhrem. Aktor przesłuchiwany w prokuraturze

"Wczoraj Wałęsa nie stawił się na zdalnej rozprawie w sądzie (sprawa z jego powództwa przeciwko mnie) gdyż był chory - zwolnienie lekarskie do 2 grudnia br. Z obowiązkiem leżenia, co zaznaczyła jego pełnomocniczka prawna" - napisał Cenckiewicz, zamieszczając screenshot z Facebooka Wałęsy ze zdjęciami, jak w czasie rozprawy były prezydent udziela wywiadów.

"Gdybym ja tak robił…” – dodał dyrektor Wojskowego Biura Historycznego.

Proces Cenckiewicz kontra Wałęsa

W 2021 roku Sławomir Cenckiewicz wygrał proces, który wytoczył Lechowi Wałęsie o naruszenie dóbr osobistych poprzez wielokrotne publiczne twierdzenie, że historyk brał udział w fałszowaniu dokumentów, które ujawniono w tzw. teczce Kiszczaka.


Wygrana batalia była dla Cenckiewicza jedynie symboliczna, bo Wałęsa nie poniósł żadnych konsekwencji, w tym finansowych.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka