Były prezes TVP Jacek Kurski wróci do polityki. W jakiej roli?

Jacek Kurski. Fot. PAP
Jacek Kurski. Fot. PAP
Były prezes TVP Jacek Kurski najpewniej wróci do polityki - informuje „Newsweek Polska”. Były szef publicznej telewizji ma dostać miejsce na listach Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych. Kurski być może znajdzie się w rządzie, gdyby PiS zdecydowało się na rekonstrukcję gabinetu - dodają Wirtualne Media.

Pogłoski na temat Jacka Kurskiego

Jacek Kurski szefował Telewizji Polskiej do września br. Chwilę później pojawiły się pogłoski, że może wejść do rządu jako wicepremier i minister kultury. Resort szybko temu zaprzeczył. Pod koniec września reporter Radia ZET, Mariusz Gierszewski przekazał, że Jacek Kurski miałby zostać nie ministrem kultury, a cyfryzacji

Polecamy:

Jacek Kurski "pójdzie w ministry"?

Jackowi Kurskiemu kończy się okres wypowiedzenia w TVP. Zdaniem Renaty Grochal, autorki artykułu w „Newsweeku”, Kurski ma przekonywać prezesa PiS, że byłby idealnym kandydatem na ministra cyfryzacji.

Wirtualne Media powołują się przy tym na własnych informatorów w PiS: „Jacek nie jest już zainteresowany TVP i może go zadowolić tylko ministerialna teka”. 

– Dla Kurskiego ważne jest, by być decyzyjnym, nie zadowoli się byle czym – mówił we wrześniu w Polsat News Piotr Semka, długoletni przyjaciel i współpracownik byłego prezesa TVP.

A może miejsce na listach wyborczych PiS?

Inną opcją ma być start Jacka Kurskiego w najbliższych wyborach parlamentarnych. Miałby wystartować z list w Warszawie lub na Mazowszu, chociaż spekuluje się, że być może wystartuje w rodzimym Trójmieście.

– Jeśli jednak już, to raczej startowałby z Gdańska – rozważa możliwe opcje jeden z polityków rządzącej partii.

Morawiecki dla Salon24.pl o Jacku Kurskim

We wrześniowym wywiadzie dla Salon24.pl premier Mateusz Morawiecki oszczędnie wypowiadał się na temat ewentualnej obecności Jacka Kurskiego w rządzie.

Zapytany o taką możliwość i o ocenę pracy Kurskiego jako prezesa TVP, premier odpowiedział jedynie: „to suwerenna decyzja Rady Mediów Narodowych, a o ewentualnych zmianach w rządzie będę informował w stosownym czasie”. 

KW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura